גבאי פורש מרשימת העבודה, עוד מתמודדים על ראשות מרצ

גבאי פורש מהעבודה, עוד מתמודדים על ראשות מרצ
יו"ר העבודה כתב בחשבון הפייסבוק שלו: אין לי תכניות קדימה, נותר מחויב לציבור. עיסאווי פריג' ומוסי רז הודיעו במפגש פעילים על ריצה משותפת: ציבור גדול מייחל לשותפות הזאת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר העבודה אבי גבאי
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

אחרי שהחליט שלא יתמודד על ראשות מפלגת העבודה, הודיע הערב (רביעי) יו"ר המפלגה אבי גבאי כי גם יסיר את עצמו מהרשימה לכנסת הבאה. "המחויבות שלי כלפי הציבור נותרה בעינה", אמר. בתוך כך הודיעו הערב חבר הכנסת עיסאווי פריג' ממרצ והח"כ לשעבר מוסי רז כי יתמודדו במשותף על ראשות המפלגה: "יש ציבור גדול שמייחל לשותפות הזאת".


בפוסט שפרסם בפייסבוק כתב גבאי: "בכל שיחות ההתלבטות הזכירו לי את האמירה של אריק שרון – 'הכי חשוב להישאר על הגלגל'. הראש אומר שהם צודקים. הלב אמר – לא. תחתוך, תתנתק. לך הלאה. זה כמובן החמיר לאחר המו"מ עם נתניהו והתגובות השקריות שנלוו לו".

לדברי גבאי, אחת הסיבות שהביאו אות ולהחלטה היא העובדה ש"התרבות המפלגתית לא משתנה, ולמרות שהאמנתי שאוכל לה – לא הצלחתי. המפלגה במשבר גדול, ואינני מסיר את האחריות מעצמי".

לדבריו, "אחת הסיבות לבעיית התרבות היא יושבי ראש לשעבר שנותרים ברשימה. בעולם שמחוץ לפוליטיקה, כשמנכ"ל מסיים הוא זז הלאה ולא הופך להיות כפוף למי שהיה תחתיו. תחתיי היו ארבעה יושבי ראש לשעבר. זו תופעה שבאופן טבעי מובילה לבעיות פרסונליות ואני לא רוצה להיות המשך של אותה תופעה".

"לכן החלטתי ללכת עם הלב והאמת שלי ולא עם האינטרס הקר ולהסיר את עצמי מהרשימה לכנסת הבאה, בין אם מדובר בהקפאת הרשימה ובין אם יוחלט על פריימריז לחברי הרשימה", סיכם גבאי. "אין לי תכניות קדימה. לא יודע איך ומה אעשה עבור הציבור אבל המחויבות שלי נותרה בעינה".

בתוך כך הודיע הערב חבר הכנסת עמיר פרץ מהעבודה כי הוא מקבל את בקשת חברי הכנסת והשרים לשעבר של התנועה לערוך בחירות מקדימות בקרב כלל המתפקדים ליו״ר המפלגה ולרשימה: ״עלינו לנהוג באחריות. מוכרחים לסיים עם הנושאים הפנימיים בהקדם ולהתחיל במערכה מול הימין בראשות נתניהו״, אמר פרץ.

בהודעה משותפת לחבר הכנסת עיסאווי פריג' וחבר הכנסת לשעבר במרצ מוסי רז הם הודיעו על התמודדות משותפת על ראשות המפלגה, כדי "להציג הנהגה משותפת יהודית ערבית למרצ".

פריג' אמר במפגש עם פעילים יהודים וערבים כי "השמאל הישראלי זקוק לתקווה בדמות שותפות יהודית ערבית אמיתית. הציבור הערבי נתן בבחירות האחרונות אמון במרצ וכעת עלינו להעצים את השותפות בדמות בניית שמאל ערבי יהודי חזק ומשפיע".

רז הוסיף במפגש כי "מרצ בראשותנו תהיה בשורה לאזרחי ישראל הערבים והיהודים. יש ציבור גדול שמייחל לשותפות הזו, ציבור שיוכל לחזק את מרצ ואיתה את השמאל הישראלי כולו".

עוד עדכונים מהמערכת הפוליטית:

הפופולריים