אדלשטיין: "אני בא בידיים נקיות, לא שליחו של איש"

אדלשטיין: "אני לא שליחו של איש"
בראיון לכאן רשת ב' התייחס יו"ר הכנסת ליוזמה שהעלה לביטול הבחירות החוזרות: "הציבור לא רוצה בחירות, צריך להיכנס למשא ומתן ולבדוק אם יש אפשרות להקים ממשלה רחבה ויציבה". השר אלי כהן לכאן רשת ב על כחול לבן: "מדברים על דמוקרטיה אבל לא מכבדים את תוצאותיה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יולי יואל אדלשטיין
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין התייחס הבוקר (רביעי) ליוזמה לביטול הבחירות החוזרות: "אני בא בידיים נקיות ולא כשליחו של איש. צריך רק להסתכל מסביב ולהבין מה האווירה הציבורית", אמר בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב. אדלשטיין הוסיף שהציבור לא רוצה את הבחירות, "צריך להיכנס למשא ומתן ולבדוק אם יש אפשרות להקים ממשלה רחבה ויציבה בכנסת העשרים ואחת".

האזינו לריאיון המלא עם יו"ר הכנסת: 

שר הכלכלה אלי כהן התייחס למאמצים למניעת הבחירות ואמר בכאן רשת ב: "אני חושב שהיוזמה של יולי אדלשטיין היא יוזמה מבורכת, אנחנו בהחלט נקלעים למערכת בחירות מיותרת. אנחנו רואים את ראשי כחול לבן ישר יוצאים נגד היוזמה הזאת. אני רק מזכיר לך שהם הפסידו בבחירות ועכשיו אם מציעים להם שותפות, אחדות לאומית ראוי שהם היו אומרים בוא נשב בוא נשמע בוא נדבר".

"הם מדברים על דמוקרטיה אבל הם לא מכבדים את התוצאות שלה שבו הציבור בחר ממשלה לאומי,  בחר את נתניהו, ואפילו גנץ הודה בהפסד שלו", תקף כהן את כחול לבן. "אז אלה תמיד שמתהדרים בנוצות שמדברים נגד שיסוי הם אלה שפוסלים". 

אמש אמר אדלשטיין, כי בעקבות דיונים שקיים עם חברי כנסת מרוב סיעות הבית, מצא דרך פרלמנטרית ומשפטית למנוע את פיזור הכנסת. לדבריו כדי לבטל את פיזור הכנסת נדרש רוב גדול יותר מזה שתמך בהצעת החוק לפיזורה בחודש שעבר. אז, עמד הרוב על 74 חברי כנסת שתמכו בהצעת החוק. 

לגבי החשש כי החרדים יתנגדו ליוזמה לביטול הבחירות, אמר אדלשטיין כי מצא תמיכה ביוזמתו בדברים שאמר השבוע שר החינוך הרב רפי פרץ, לפיהם יעשה הכל על מנת למנוע את הבחירות. עוד הזכיר את יו"ר ש"ס אריה דרעי שאמר בישיבה של וועדת הבחירות כי "מדובר בבחירות מיותרות לגמרי".

אדלשטיין סירב להתייחס להשערה לפיה אילו נתניהו היה מוותר על תפקידו, לאור האישומים התלויים נגדו, הייתה מוקמת ממשלת אחדות לאומית עם כחול לבן ופיזור הכנסת היה נמנע. לדבריו "אם ניגשים לזה בראש נקי וידיים נקיות בלי חרמות ובלי פסילות - התוצר שייצא יהיה תוצר טוב".

אדלשטיין התייחס אמש בטוויטר להצעה לבטל את פיזור הכנסת וכתב: ״המשך תהליך הבחירות - הפרת אמונים כלפי אזרחי ישראל שמפסידים מיליארדים רק בגלל פסילות אישיות של ראשי מפלגות שונים. מצאתי מתווה פרלמנטרי ויש אפשרות לבטל את הבחירות המיותרות בתולדות ישראל".

הפופולריים