ברק: "אגייס גורמים אמיצים ונפעל לסיום שלטון נתניהו"

ברק מקים מפלגה: "נפעל לסיום שלטון נתניהו"
רה"מ לשעבר הודיע במסיבת עיתונאים על הקמת גוף פוליטי חדש: "חומרת הנסיבות הביאה אותי לרגע שבו אין מנוס מנטילת אחריות וקבלת החלטות". האלוף במילואים יאיר גולן השתתף גם הוא באירוע: "יש לנו מנהיגות קלוקלת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אהוד ברק ויאיר גולן בהודעה על הקמת מפלגה
צילום: צילום: פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק הודיע הערב (רביעי) על חזרתו לפוליטיקה ועל הקמת מפלגה חדשה לקראת הבחירות בספטמבר. "חומרת הנסיבות הביאה אותי לרגע שבו אין מנוס מנטילת אחריות וקבלת החלטות", אמר ברק במסיבת עיתונאים בבית סוקולוב בתל אביב. "השאלה היא מי יכול לשנות את המסלול ההרסני".

אהוד ברק מודיע על הקמת מפלגה חדשה

ראש הממשלה לשעבר הוסיף כי "ראיתי את נתניהו ברגעים טובים ורעים. הוא הגיע לסוף דרכו - יודעים זאת גם טובי מקורביו, גם חבריו לסיעה. רובם אחוזי שיתוק. כמפקדך לשעבר, אני אומר לך שאסור לך להמשיך לאחוז בהגה השלטון, גם לטובתך.

"החלטנו להקים מסגרת פוליטית מתאימה. אגייס גורמים אמיצים - ונפעל לסיום שלטון נתניהו. ביבי, זה הזמן האחרון שלך ללכת הביתה. אתה תיתקל במיליוני ישראלים שהמדינה היא שלהם. החלום הציוני במדינה דמוקרטית חי וקיים. אני קורא מכאן לצאת מהמחנאות והמלכודת שטמן נתניהו. אני קורא לתנועה רחבה כדי להציל את הבית. זה הזמן לחיבורים".

האלוף במילואים יאיר גולן השתתף אף הוא במסיבת העיתונאים של ברק: "מה שיש לנו היום זו מנהיגות קלוקלת, משחיתה ומסכסכת. זה חייב להסתיים. לא נסבל מבחינתי שאני וחבריי נחשבים בוגדים. מסע דה-לגיטימציה למחצית העם הוא בלתי נסבל. זו מלחמה על אופיה של המדינה".


ברק אמר כי למפלגה שהוא מקים אין עדיין שם. עוד אמר ראש הממשלה לשעבר: "אני מאחל לכחול לבן הצלחה בבחירות. פעם קודמת היא לא הצליחה כי התנאי ההכרחי הוא גודל הגוש. המאבק על המפלגה הגדולה הוא לא נכון. הייתי שמח אם גנץ היה מרכיב עכשיו ממשלה - הוא איש מצוין. אנחנו פה כי זה לא קרה".

בשבועות האחרונים ונים דווח כמה פעמים על תוכניותיו של ראש הממשלה להרכיב רשימה, שתתמודד בבחירות לכנסת ה-22. השבוע פורסם בכאן חדשות כי ברק פועל יחד עם סגן הרמטכ"ל לשעבר יאיר גולן במטרה לגייס שמות של בכירי מפלגת העבודה בעבר, בהם איילת נחמיאס ורבין. השר לשעבר משה שחל משמש גשר בין ברק למועמד לראשות העבודה עמיר פרץ במטרה לבדוק ריצה משותפת של העבודה עם הרשימה של ברק.


פרשננו מרדכי גילת פרסם בשבוע שעבר ב"השבוע" בכאן 11 כי ההסבר של ברק, בשיחות סגורות, להחלטה להקים רשימה חדשה, הוא שראש הממשלה בנימין נתניהו יתקשה להתמודד מול כחול לבן, מול יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן ומול הגוף הפוליטי החדש.

באחרונה התייחס אושי אלמליח, לשעבר מנכ"ל מפלגת העצמאות ומקורב לאהוד ברק, לנושא חזרתו של ראש הממשלה לשעבר לפוליטיקה בריאיון לכאן הערב עם רונן פולק. "ישנה אפשרות אמיתית שאהוד ברק יחזור לזירה הפוליטית - אבל אני לא חושב שזה יקרה במפלגת העבודה", אמר אלמליח.

עוד אמר אלמליח כי "אהוד ברק עבד ועובד בחיבורים ובאיחודים. הוא עשה את זה טוב מאוד גם בסיבוב הקודם שלו בזירה הפוליטית ואני מעריך שהוא יעשה את זה גם בסיבוב הזה. כל הכוונה היא, בסופו של דבר, לא לפצל את המחנה - אלא לאחד את המחנה".

הפופולריים