נתניהו מתנער מדברי פרץ: "דבריו ביחס לקהילה הגאה לא מקובלים עליי"

רה"מ מתנער מדברי פרץ על הלהט"ב: "לא מקובל"
רה"מ בעקבות דברי שר החינוך על טיפול ההמרה: "זו לא עמדת הממשלה. שוחחתי איתו והוא הבהיר לי את דבריו". פרץ: "מערכת החינוך בראשותי תקבל את כולם". במערכת הפוליטית נמשכות הקריאות לפיטוריו של פרץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו בישיבת הקבינט, יוני 2019
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה נתניהו מתנער מדברי שר החינוך הרב רפי פרץ בנוגע לקהילה הלהט"ב. בראיון הערב ששודר הערב (שבת) בערוץ 12 אמר פרץ בנוגע לטיפולי ההמרה ללהט"ב: "אלו דברים שאפשר לעשות אותם וגם אני עשיתי את זה".


ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הערב התייחסות לדברים בה נכתב: "דבריו של שר החינוך ביחס לקהילה הגאה אינם מקובלים עליי ואינם משקפים את עמדת הממשלה בראשותי. שוחחתי הערב עם הרב רפי פרץ שהבהיר את דבריו והדגיש כי מערכת החינוך הישראלית תמשיך לקבל את כל ילדות וילדי ישראל באשר הם, ללא שום הבדל של נטייה מינית".

במקביל פרץ עצמו פרסם הודעת הבהרה בה כתב: "פרץ עצמו פרסם הודעת הבהרה בה נכתב: "לא טענתי שצריך לשלוח ילד או ילדה לטיפולי המרה. במהלך שנותיי כמחנך נפגשתי עם  תלמידים שחשו מצוקה נוראית עם נטייתם המינית, ובחרו להיעזר באנשי מקצוע כדי לשנות את נטייתם. מה שאמרתי בראיון נאמר מתוך הכרות אישית שלי עם מקרים דומים. מערכת החינוך בישראל בראשותי תמשיך לקבל את כל ילדות וילדי ישראל באשר הם, ללא שום הבדלי של נטייה מינית. ככה גם הבהרתי בראיון".

מנגד, באופוזיציה נמשכות התגובות החריפות על דבריו של רפי פרץ. יו"ר כחול לבן בני גנץ פרסם תגובה בה נכתב: "דברי שר החינוך חמורים. כל אמירה בקשר לטיפולי המרה אינה יכולה להיות לגיטימית בישראל של 2019. ממשלת כחול לבן תקדם את השוויון, הסובלנות וקבלת האחר. זכותו של כל אדם לחיות על פי אמונתו, דעתו ונטייתו היא אבן יסוד בדמוקרטיה הישראלית ונגן עליה בכל כוחנו. לא ניתן יד להמשך ההקצנה ונחזיר את ישראל לשפיות וקידמה".


יו"ר העבודה, עמיר פרץ, פרסם תגובה משלו בה נכתב: "דברייך אינם אנושיים ואינם יהודיים. המרה צריך לעשות לשכר המורים, לכיתות הצפופות ולתשלומי ההורים המופקעים. הגיע הזמן שתפסיקו להתערב בחייהם האישיים של אזרחים. לכל אדם הזכות לאהוב, להתחתן ולהקים משפחה עם מי שהוא בוחר. בבחירות הקרובות אזרחי ישראל יעשו המרה לימין הקיצוני ממשרד החינוך".

הפופולריים