צעד חיובי

השיחות בבית הנשיא: צוותי המו"מ מתקרבים להסכמה על שני סעיפים

השיחות בבית הנשיא: צוותי המו"מ מתקרבים להסכמה על סעיפים

הסכמות שהושגו סביב עילת הסבירות ומעמד היועמ"שים יקנו לצוותים זמן נוסף כדי ליישב מחלוקות נוספות. מהמחנה הממלכתי נמסר: "לא יהיו הסכמות בלי יישוב סוגיית הוועדה לבחירת שופטים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שיחות המשא ומתן בבית הנשיא
שיחות המשא ומתן בבית הנשיא צילום: קובי גדעון, לע"מ

על רקע אווירת ה"משבר" שנוצרה רק לפני יומיים, ובעוד שביחס לוועדה למינוי שופטים עוד אין התקדמות - צוותי המו"מ על הרפורמה משני הצדדים מספרים על התקדמות ביחס לשני נושאים אחרים: עילת הסבירות ומעמד היועצים המשפטיים. כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

הסכמות סביב עילת הסבירות ומעמד היועמ"שים אמור לקנות לצדדים עוד זמן כדי להמשיך ולעסוק בנושאים שעדיין אינם קרובים להסכמה, כמו הוועדה למינוי שופטים ופסקת ההתגברות. ההסכמות בשני נושאים אלו מצטרפות להסכמות שכבר הושגו ביחס לשאלת חוקי היסוד, וגם ביחס לשאלת הביקורת השיפוטית על חקיקה - שני נושאים שנמצאים גם הם במצב מתקדם מאוד בשיחות. אולם, באופוזיציה כבר אמרו שעד שאין הסכמה על כל הנושאים, לא תהיה הסכמה על כלום.

מהמחנה הממלכתי נמסר בתגובה: "אנחנו מחוייבים לשמור על ישראל יציבה ודמוקרטית ולא נתפשר על אי-פוליטיזציה של מערכת המשפט. לצערנו אין התקדמות ולא יהיו שום הסכמות עד שתיסגר סוגיית הוועדה לבחירת שופטים".

עם זאת, יו"ר ועדת החוקה, חבר הכנסת שמחה רוטמן, אמר אמש בריאיון לכאן הלילה בכאן רשת ב כי הוא "פסימי לגבי אפשרות הגעה להסכמות". לדבריו, "הרפורמה תקודם בחלקים לפי החלטת ראשי הקואליציה". עוד אמר רוטמן כי "האופוזיציה התאהבה במחאה תוך פגיעה במדינה". השיחות החדשו אתמול, כשעוזרי הנשיא נועדו תחילה בנפרד עם נציגי הקואליציה והאופוזיציה, ורק לאחר מכן הצדדים התכנסו לדיון משותף.

הפופולריים