נתניהו במרכז הרב במסר לסמוטריץ' ובן גביר: הגיע הזמן להפסיק לטפס על עצים

רה"מ במסר לקואליציה: הגיע הזמן להפסיק לטפס על עצים
בצל המשברים החריפים מול שר האוצר ומול סיעת עוצמה יהודית, נתניהו פנה בדבריו בישיבת מרכז הרב לחבריו לקואליציה. בן גביר הגיב: סיכולים ממוקדים, רפורמה משפטית, התיישבות בכל חלקי יו"ש ופינוי חאן אל אחמאר - זה לא על העץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו בישיבת מרכז הרב
צילום: ללא

בצל המשברים החריפים מול שר האוצר בצלאל סמוטריץ' ומול סיעת עוצמה יהודית, ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה אתמול (חמישי) בערב במסר לחבריו לקואליציה ואמר כי "הגיע הזמן להפסיק לאיים, להפסיק להחרים ולהפסיק לטפס על עצים". נתניהו הוסיף בדבריו בישיבת מרכז הרב כי "אין ולא תהיה לנו ממשלה טובה יותר" וקרא לכולם לעבוד ביחד.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב לדברי ראש הממשלה: "סיכולים ממוקדים, רפורמה משפטית, התיישבות בכל חלקי יהודה ושומרון, פינוי חאן אל אחמאר ולקחת את הטלפונים למחבלים בבתי הכלא - זה לא על העץ. אנחנו יכולים לעשות את זה, יש לנו הזדמנות - יש לנו ממשלת ימין".

זמן קצר קודם לכן, השר מאיר פרוש נשא דברים בישיבת מרכז הרב והגיב לדברי נתניהו: "אכן, הממשלה הזו טובה יותר מהרבה ממשלות שכיהנו כאן בעבר. אבל, המחויבות לעולם התורה, מסורת ישראל, לירושלים וליהודה ושומרון, צריכה להיות גם במעשים ולא רק בדיבורים. אם אכן כך יהיה, צריך להצביע בעד התקציב, אולי מפה תצא הערב הבשורה".

כפי שפורסם אמש לראשונה בחדשות הערב בכאן 11, סמוטריץ' איים על נתניהו כי יתפטר אם יענה לדרישתם של שרי אגודת ישראל יצחק גולדקנופף ומאיר פרוש לתוספת תקציבית בגובה של חצי מיליארד שקלים. בדיונים שנערכו כדי להגיע לפתרון בנושא, הדגיש שר האוצר כי "זה לא יעבור במשמרת שלי". גם יו"ר ועדת הכספים משה גפני ויו"ר ש"ס אריה דרעי מתנגדים לדרישת שרי אגודת ישראל.

ביום רביעי החרימה עוצמה יהודית את ההצבעות במליאה במחאה על הסירוב לדרישתה להגדיל את תקציב של משרד הנגב והגליל, שבראשו עומד חבר הסיעה השר יצחק וסרלאוף. בעקבות חרם ההצבעות, נאלצה הקואליציה לתמוך בשתי הצעות חוק של האופוזיציה - לאחר שהבינה שללא עוצמה יהודית אין לה רוב. בכירים בקואליציה תקפו את המהלך: "לאיתמר בן גביר אכפת יותר מסיקור תקשורתי מאשר לשמור על ממשלת הימין ושלמות הקואליציה. אולי באמת עדיף שיפילו את הממשלה".

הפופולריים