נתניהו בישיבת הממשלה: "חייבים להעביר תקציב, ילד חרדי הוא לא חצי ילד"

נתניהו: "חייבים להעביר תקציב, ילד חרדי הוא לא חצי ילד"

השר וסרלאוף לכאן רשת ב: "סיכמו שהחלוקה עם המשרד של סטרוק תהיה שווה, זה לא קרבות אגו". רה"מ שלח עקיצה לאופוזיציה - "העברתם 50 מיליארד לעבאס ולא קראתם לזה ביזה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בן גביר, נתניהו, גולדקנופף
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (ראשון) בישיבת הממשלה כי "חייבים להעביר תקציב". הוא שלח עקיצה לאופוזיציה - "העברתם יותר מ-50 מיליארד לעבאס ולא קראתם לזה ביזה או כספים קואליציוניים". לסיום, הוא ציין כי "ילד חרדי הוא לא חצי ילד. אף יהודי לא צריך לשמוע את דברי הבלע וההסתה האנטישמיים בטלוויזיה או לראות את הקריקטורות המבישות בעיתונות המגוייסת שהן העתק-הדבק של התעמולה האנטישמית שהיתה בתקופות האפלות ביותר".

המחלוקות סביב אישור תקציב המדינה: בשיחות שמקיימים אנשי הליכוד ואנשי האוצר עם הפלג החסידי של אגודת ישראל חלה התקדמות בדרך לפתרון המחלוקת סביב תקציב החינוך החרדי. כך פורסם היום (ראשון) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. בפלג החסידי של אגודת ישראל מעריכים שעד ההצבעות ביום שלישי בערב יימצא הפתרון שיאפשר תמיכה בתקציב.

לעומת זאת, בשיחות מול עוצמה יהודית המצב תקוע ובמפלגה יודעים לספר על נתק ששורר בכל מה שקשור ליישוב המחלוקת ביחס לתקציב משרד הנגב והגליל. בעוצמה יהודית דורשים שתקציב משרד הנגב והגליל, שבראשו עומד חברת מפלגתם השר יצחק וסרלאוף, יוגדל במאות מיליונים. במפלגתו של איתמר בן גביר דורשים שהתקציב יושווה לזה שקיבל משרד ההתיישבות שבראשו עומדת השר אורית סטרוק מהציונות הדתית. 

שר הנגב והגליל יצחק וסרלאוף, שמשרדו בלב המחלוקת, אמר הבוקר כי "סיכמנו שהחלוקה ביני לבין השרה סטרוק תהיה שווה – ולא עומדים בהסכמים". בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב הסביר וסרלאוף: "אני בעד שיהיו פרופורציות, זה לא קרבות אגו, אני רוצה להשלים את הפער ביני לבין השרה סטרוק, שתהיה חלוקה שוויונית".

חבר הכנסת צביקה פוגל מעוצמה יהודית אמר הבוקר בריאיון לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב: "שר האוצר פתח קופה פרטית עבור השרה סטרוק. לא אבגוד באמון של אלה שבחרו בי, אם לא נקבל דבר - לא אצביע בעד התקציב". השר בן גביר ואנשיו הקפידו עד כה שלא לאיים פומבית ולהתנגד בהצבעה על תקציב המדינה וזאת כדי שלא להגיע למצב שבו הם נאלצים לממש איום שכזה ולהצביע נגדו בפועל. 

הפופולריים