החשב הכללי בולם את יוזמת השר פרוש למתן מענק לחסידויות לקראת שבועות

החשב הכללי בולם את יוזמת פרוש למענק לחסידויות לשבועות

אמש הודיע השר לירושלים מאגודת ישראל על התוכנית לסיוע תקציבי לירושלמים שיארחו קבוצות לקראת החג, אך בפועל - הקריטריונים רלוונטיים רק לחסידויות החרדיות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מאיר פרוש
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

החשב הכללי במשרד האוצר בולם את התוכנית שיזם השר לירושלים ומורשת ישראל מאיר פרוש למתן סיוע תקציבי לחסידויות חרדיות לקראת חג השבועות. כך דווח היום (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. אנשיו של החשב הכללי באוצר נחשפו לטיוטת הנוהל שגובש במשרד ירושלים רק לאחר שפורסמה לציבור, לאחר הפרסום פנו נציגי החשב הכללי לאנשי המשרד והעלו שורה של סימני שאלה בדבר הנוהל המוצע והתשלום מכוחו.

בין השאר העלו כי ישנה בעייתיות בשיטת החלוקה, בחישוב הכספים וכן בשוויוניות הנוהל והרלוונטיות שלו לאוכלוסיות שאינן מקהל המצביעים של השר פרוש. לדברי גורמים האוצר החשב הכללי לא מתכוון לאשר את טיוטת הנוהל והכסף לא יועבר.

אמש הודיע השר מאגודת ישראל על התוכנית לסיוע תקציבי לירושלמים שיארחו קבוצות לקראת החג, אך בפועל - הקריטריונים רלוונטיים רק לחסידויות החרדיות. הנוהל עוד לא פורסם באתר, למרות שהחג יחול ביום חמישי הקרוב. מטעם הרשות לפיתוח ירושלים נמסר כי "מדובר בנוהל שהמשרד מבקש לקדם, בכל מקרה אין נוהל מאושר שכזה. משמע - אין נוהל סגור ומאושר משפטית שממנו הרשות יכולה לפעול".

בהודעה לעיתונות נכתב כך:

"ביוזמת השר הרב פרוש: משרד ירושלים ומסורת ישראל מעודד הגעה לירושלים בחג השבועות. מענק מיוחד יינתן לקבוצות וקהילות שיארחו בחג השבועות הקרוב לפחות 300 איש, במסגרת הסעדה, הסעה ולינה – במטרה להביא קהלים נוספים לעיר. על פי הנוהל שיפורסם על ידי הרשות לפיתוח ירושלים, בהנחיית השר הרב פרוש, קבוצה מאורגנת או קהילה הכוללת 300 חברים לפחות, המתכננת להתארח במשך שני לילות רצופות לפחות בתחום המוניציפלי של העיר ירושלים בימי חג השבועות שיחול ביום שישי ובשבת שאחריו, יהא זכאי למענק עבור ההוצאות ההסעדה של המשתתפים בקבוצה".

"על פי הנוהל שיפורסם, במהלך 3 השנים שקדמו למועד הגשת הבקשה, המבקש יזם פעילות אחת לפחות מסוג אירוח של קבוצות מאורגנות. לפחות 25% מהוצאות אירוח הקבוצה יירכשו מבעל עסק הממוקם בירושלים. כמו כן, על המבקש להתחייב לדאוג למימון וארגון של שתי פעילויות לפחות, כשאחת תהיה הסעדת המשתתפים בירושלים ופעילות נוספת כדוגמת הסעת המשתתפים או הלנת המשתתפים או פעילות אחרת המסופקת בירושלים ובלבד שתאושר מראש על ידי הגורמים המממנים".

הפופולריים