פרסום ראשון

פרסום ראשון: היועמ״שית לוחצת על משרד רה״מ לפטר את הסמנכ״ל המקורב למשפחת נתניהו

היועמ״שית לוחצת לפטר את הסמנכ״ל המקורב למשפחת נתניהו

משרד האוצר המליץ לפטר את אלון חליווה לאחר התנהלות כספית בעייתית • מנכ"ל משרד רה"מ סרב לפטרו, וכעת שלח המשנה ליועמ"שית מכתב הלוחץ להדיח את סמנכ"ל אגף הביטחון מתפקידו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלון חלווה
צילום: ללא

היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, לוחצת על משרד ראש הממשלה לפטר את סמנכ"ל הביטחון של משרד רה"מ המקורב למשפחת נתניהו. המשנה ליועמ"שית, עוורך הדין גיל לימון, שיגר מכתב למנכ"ל משרד רה"מ יוסי שלי בו הוא דוחה את טענותיו להמשיך הבדיקה בעניין סמנכ"ל הביטחון אלון חליווה, ולמעשה קורא להדיח אותו.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה סרב לאמץ את תחקיר משרדו ולפטר את חליווה, בנוסף, בניגוד לנהלים, שיתף המנכ"ל את חליווה במכתבים ששלח היועמ"ש בעניינו. בקרוב צפויה להיות מוגשת עתירה לבג"צ בדרישה לפטר אותו.

בתחילת החודש, פורסם דוח הבדיקה שערך משרד האוצר בעניין אגף הביטחון במשרד רה"מ בראשו עומד חליווה, והוא הצביע על התנהלות כספית בעייתיות. יועמ"ש משרד האוצר כתב כי "האגף בראשות חליווה חייב את משרד ראש הממשלה בסכום חריג ביותר בהיקף של 23.5 מיליון שקלים, בחריגה מאישור ועדת המכרזים וללא אישורה, ללא התקשרות מאושרת כדין ובחריגה מהרשאות החתימה שהוקנו לו".

אלון חליווה, שנחשב מקורב למשפחתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, פוטר על ידי מנכ"לית משרד ראש הממשלה בתקופת לפיד. פיטוריו הוקפאו בידי פרופסור הרשקוביץ, נציב שירות המדינה, ובהתערבות מקורבי נתניהו, והועברו לבדיקת היועץ המשפטי של משרד האוצר.

הפופולריים