פרסום ראשון

לוין: "ערבים קונים דירות ביישובים וזה גורם לעזיבה של יהודים"

לוין: ערבים קונים דירות ביישובים וזה גורם לעזיבת יהודים
שר המשפטים הסביר בישיבת הממשלה למה צריך רפורמה בוועדה לבחירת שופטים: "יהודים לא מוכנים לגור עם ערבים. צריך לדאוג לכך שבבית המשפט העליון יהיו שופטים שיבינו את זה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יריב לוין, מאי 2023
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרסום ראשון | שר המשפטים יריב לוין הסביר היום (ראשון) למה צריך לבצע רפורמה בנוגע לוועדה לבחירת שופטים. לוין אמר בישיבת הממשלה: "ערבים קונים דירות ביישובים יהודיים בגליל וזה גורם לעזיבה של יהודים את הערים הללו, כי הם לא מוכנים לגור עם ערבים. צריך לדאוג לכך שבבית המשפט העליון יהיו שופטים שיבינו את זה". 

ישיבת הממשלה דנה בין השאר בהצעת החוק "ציונות ערך מנחה", לפיה הציונות והערכים המובאים בחוק הלאום יעוגנו במדיניות ופעולות הממשלה. השר יצחק וסרלאוף, יוזם ההצעה, אמר בישיבת הממשלה היום: "יש אפליה נגד יהודים. אם אתה מוסלמי או דרוזי אתה מקבל 91% הנחה על הקרקע. אם אתה יהודי, אתה מופלה לרעה. בשם ערך השיווין מאבדים את המדינה. אני, כשר, לא יכול להקים יישובים יהודיים. מנחם בגין הקים תוכנית של מצפים, היום אי אפשר".

ההצעה זכתה להתנגדות של הייעוץ המשפטי והחרדים, וראש הממשלה נתניהו העביר אותה לדיון בישיבת ראשי הקואליציה. השרים החרדים טענו שהצעת ההחלטה "מסוכנת". היועצת המשפטית לממשלה לא שלחה עמדה כתובה על הסעיף, והמשנה שלה הביע הסתייגות בדיון השרים.

תגובת מכון זולת לדבריו של השר לוין בישיבת הממשלה: לוין רוצה מדינה גזענית ולכן הביא תכנית להפיכה שכל מטרתה להפוך את ישראל למדינת כל גזענייה. הוא רוצה למנות שופטים שיקדמו עליונות יהודית, שופטים גזענים שיהפכו את האפלייה לדרך המדינה. שופטים שלא רואים את החוק או הצדק - אלא את הגזענות ושנאת האחר. זה לא קשור לשופטים שמרנים או ליברלים, אלא שופטים שיאפשרו לממשלה להפלות, להדיר ולמרר את חייהם של האזרחים הערבים.

 

הפופולריים