מנכ"ל משרד רה"מ: צריך להפסיק לדבר על הרפורמה, היא תיעלם רק מהדיבורים

מנכ"ל משרד רה"מ: הרפורמה תיעלם גם ככה רק מהדיבורים

יוסי שלי לכאן רשת ב: "צריך להפסיק לדבר על הרפורמה, ולהגיד מה קורה עם קו צינור הנפט אשקלון, מה קורה עם נמל אילת. לדבר על זה קצת, מספיק עם הקשקוש הזה" • בעקבות דבריו של מנכ״ל משרד ראש הממשלה יוסי שלי בכאן רשת ב - נתניהו ולוין דרשו הבהרות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנכ"ל משרד רה"מ יוסי שלי, 2023
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מנכ"ל משרד ראש הממשלה יוסי שלי התראיין היום (שלישי) לקרן נויבך בתוכנית סדר יום בכאן רשת ב והשיב לשאלה אם הרפורמה המשפטית ירדה מסדר היום. "צריך להפסיק לדבר על הרפורמה, ולהגיד מה קורה עם קו צינור הנפט אשקלון, מה קורה עם נמל אילת. הרפורמה תיעלם גם ככה רק מהדיבורים. מספיק עם הקשקוש הזה".

האזינו לריאיון המלא עם יוסי שלי בכאן רשת ב

בעקבות דבריו של שלי, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר המשפטים יריב לוין דרשו הבהרות. לוין ושרים נוספים בליכוד העבירו מסר שדבריו של שלי אינם מקובלים, ונתניהו דרש ממנו להוציא את ההבהרה שהתפרסמה כמה שעות לאחר הראיון לקרן נויבך, כך פורסם היום בחדשות הערב בכאן 11.

בעקבות הריאיון מוקדם יותר, מנכ"ל משרד רה"מ מבהיר: "לא התכוונתי לכך שצריך לסגת מהרפורמה המשפטית, שאנו מחויבים לה. ביקשתי להדגיש שלצידה של הרפורמה והמאמצים להגיע להסכמות בנושא, הממשלה בהנהגת נתניהו ממשיכה לפעול בנושאים רבים אחרים"

על הוועדה למאבק בפשיעה בחברה הערבית שיקים ראש הממשלה, אמר שלי: "נמנה פרויקטורים משותפים, אני לא מאמין 'בניהול היהודי החכם'. פרויקטור ערבי ויהודי, שיהיו צוות ויעבדו יחד. כרגע אני מחפש, ביקשתי מראשי הערים - 'תביאו לי אנשים, תהיו שותפים'". 

עוד אמר שלי בעניין המאבק בפשיעה המשתוללת בחברה הערבית, כי נעשו טעויות בחודשים שחלפו מאז שכוננה הממשלה. שלי הדף את האפשרות שהעיסוק ברפורמה המשפטית דחק את הטיפול בפשיעה הגואה, וציין כי "מדובר בתהליך שמכרסם כבר שנים רבות - הן בחברה הערבית, הן בחברה היהודית".

הפופולריים