עד לבחירות לוועדה לבחירת שופטים – השיחות בבית הנשיא יוקפאו

עד לבחירות לוועדה – השיחות בבית הנשיא יוקפאו

עד לסיום הליך הבחירות לוועדה למינוי שופטים נראה כי השיחות בבית הנשיא יוקפאו. האופוזיציה ממתינה לתוצאות ההצבעה כדי לראות שיש לאופוזיציה נציג – אם לא יהיה השיחות יתפוצצו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו ולפיד
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עד לסיום הליך הבחירות לוועדה למינוי שופטים – השיחות בבית הנשיא יוקפאו. בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב פורסם כי נראה שהאופוזיציה ממתינה לתוצאות ההצבעה כדי לראות שיש לה נציג. אם הדבר לא יתממש, שיחות המשא ומתן יתפוצצו.

גורמים בסיעות האופוזיציה שמעורבים בשיחות מספרים שבעקבות העובדה שחברי הקואליציה הגישו מועמדויות רבות לקראת בחירת שני נציגי הכנסת לוועדה ועל רקע האמירות של חברי קואליציה בכירים על כך שהם מעוניינים בבחירת שני נציגי קואליציה לוועדה למינוי שופטים ולהשאיר את האופוזיציה ללא נציגות, על הרקע הזה חותרים עכשיו באופוזיציה להקפיא את השיחות לכמה ימים בין הצדדים כדי לראות מה יקרה במהלך השבוע הבא סביב בחירת נציגי הכנסת לוועדה.

בשלב הזה לא מדובר עדיין בפיצוץ מוחלט של השיחות אלא רק בהפסקה זמנית שלהן לכמה ימים. בעקבות מה שיקרה בשבוע הבא סביב בחירת נציגי הכנסת לוועדה, יחליטו באופוזיציה איך לנהוג בהמשך. במידה והקואליציה תבחר לעצמה את שני הנציגים הפסקת השיחות תהפוך ממצב זמני למצב קבוע והשיחות יתפוצצו.

שלשום נחשפה בחדשות הערב את טיוטת ההסכמות על הרפורמה המשפטית שקידמו אנשי בית הנשיא. לפי טיוטת ההסכם, הקואליציה תאפשר מינוי נציג אופוזיציה לוועדה לבחירת שופטים, ותתחייב שלא להמשיך בחקיקה משפטית נוספת במושב הכנסת הזה. באשר לרפורמה בתחום היועמ"שים, יועמ"ש למשרד ממשלתי יכהן שש שנים בלבד. בנוסף, מועמדים מחוץ לשירות המדינה יוכלו להתמנות ליועמ"שים.

בנוסף, מנכ"ל משרד ראש הממשלה יוסי שלי התראיין לקרן נויבך בתוכנית סדר יום בכאן רשת ב והשיב לשאלה אם הרפורמה המשפטית ירדה מסדר היום. "צריך להפסיק לדבר על הרפורמה, ולהגיד מה קורה עם קו צינור הנפט אשקלון, מה קורה עם נמל אילת. הרפורמה תיעלם גם ככה רק מהדיבורים. מספיק עם הקשקוש הזה".

בזירה הבינלאומית, סגנית נשיא ארצות הברית קמלה האריס אמרה כי "אמריקה תוסיף לעמוד על הערכים המשותפים לשתי המדינות, כולל חיזוק המוסדות הדמוקרטיים, ועל מערכת משפט עצמאית". את הדברים אמרה האריס בנאומה באירוע לציון 75 שנים לישראל, שנערך בוושינגטון, ושבו נכח גם יו"ר ועדת החוקה חוק ומשפט ח"כ שמחה רוטמן. שר החוץ אלי כהן התייחס לדבריה של האריס ואמר כי "אם נשאל את קמלה האריס מה מפריע לה ברפורמה, היא לא תדע להגיד אפילו סעיף אחד".

הפופולריים