אחרי שהתעקשה להתמודד: הסנקציות שהוטלו על ח"כ טלי גוטליב

אחרי שהתעקשה להתמודד: הסנקציות שהוטלו על ח"כ טלי גוטליב
בכיר בקואליציה: הגיע הזמן לקדם את החקיקה, מי שיתנגד מהליכוד ישלם את המחיר. השר לוין מקדם הצעת אולטימטום לאופוזיציה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טלי גוטליב
צילום: צילום: אריק מרמור, פלאש 90

אחרי שהתעקשה להתמודד על מקום בוועדה למינוי שופטים, יו"ר הקואליציה אופיר כץ הטיל היום (חמישי) סנקציות על חברת הכנסת טלי גוטליב. היא לא תכהן יותר כחברה בוועדות הכנסת השונות, לא תוכל להעלות הצעות חוק ולא תוכל לדבר בשם סיעת הליכוד במליאת הכנסת.

גוטליב הגיבה מייד אחרי ומסרה: "אופיר כץ, מספר 32 ברשימת הליכוד, חייל נאמן, החליט לספר לתקשורת ולא לי כי יוטלו עליי סנקציות. יפה לך אופיר. כבר ביררתי מול הייעוץ המשפטי כי אין מדובר בהפרת משמעת קואליציונית. אתה פעלת באופן ביריוני ונקמני. חבריי נאמני הליכוד, אנא הזכירו לו שאתם רואים הכול".

לאחר מכן צייצה גוטליב: "הציבור משלם לי בדיוק על זה. סתימת פי בסנקציות דרקוניות ובלתי מבוקרות היא נפסדת ובלתי חוקית.לאחר בירור בדבר אי סבירות ואי חוקיות ההחלטה בענייני, בכוונתי להגיש ליועמ"ש הכנסת התראה לפני פניה לבג"ץ. הכנסת היא לא המערב הפרוע". 

 

בתוך כך, שר המשפטים יריב לוין מקדם הצעת אולטימטום לאופוזיציה שתוגש תוך ימים. לוין מעוניין להציע את המינימום שהקואליציה דורשת בשלב זה לקדם, ואם האופוזיציה תסרב - להתחיל מיד את החקיקה החד-צדדית.

בכיר בקואליציה העביר היום מסר לחברי הליכוד כי "הגיע הזמן לקדם את החקיקה. שר או ח"כ בליכוד שיתנגד לחקיקה וימנע זאת בגלל חשבונות עם נתניהו או קנאה בתמיכה שמקבל לוין - ישלם את כל המחיר בליכוד". לטענת אותו בכיר, האופוזיציה "קיבלה אתמול את מה שרצתה ובכל זאת פוצצה את השיחות, יש גבול". הוא מאמין כי הקואליציה המתינה מספיק זמן.

אתמול נבחרה ח"כ קארין אלהרר לוועדה לבחירת שופטים מטעם האופוזיציה עם 58 קולות בעד לעומת 56 נגד, בזכות מורדים מהקואליציה. ח"כ טלי גוטליב מהליכוד לא נבחרה ויהיו בחירות נוספות בעוד חודש לנציג מהקואליציה. לאחר התוצאות, יצאה גוטליב בצעקות מהמליאה: "בושה, זה בגלל כל הקואליציה".

הפופולריים