חשיפת כאן חדשות

סמוטריץ' על תוספת התקציב לאברכים: טעות טכנית, יש מקור תקציבי

סמוטריץ' על התוספת לאברכים: טעות טכנית, יש מקור תקציבי
ראש האופוזיציה התייחס בריאיון לכאן רשת ב לחשיפת כאן חדשות: "לוקחים את הכסף מילדים עם צרכים מיוחדים". על איומי המפגינים להפסיק את התנדבותם במילואים אמר: "אני נגד סרבנות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ'
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' התייחס היום (שני) בפתח ישיבת סיעת הציונות הדתית לפרסום של כתבתנו ליאל קייזר אודות תוספת התקציב לאברכים בסך 100 מיליון שקלים, ואמר: "מדובר ב-130 מיליון שקלים שמגיעים לישיבות. הם לא נרשמו בגלל טעות טכנית. יש מקור תקציבי והכל בסדר".

מוקדם יותר היום התייחס ראש האופוזיציה יאיר לפיד להגדלת הקצבאות בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב ותקף: "השתמשתם בכסף של אזרחי ישראל, במקרה הזה בכסף שמיועד לילדים עם צרכים מיוחדים, בשביל לפתור בעיה פוליטית. זו כבר לא השחתה, אטימות לב נוראית ובלתי מוסדרת. כשמעבירים את הכספים האלה לוקחים אותם ממישהו". 

בנוסף הגיב לפיד על איומי המפגינים נגד הרפורמה המשפטית לא להתנדב לשירות מילואים: "אני נגד סרבנות - אבל אנשים לא רוצים לסרב. הם אומרים לא נשרת במדינה לא דמוקרטית. בממשלה הם אומרים, אנחנו נכנס למליאה ונתחיל מהלך שבסופו תהיה הונגריה".

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי הממשלה מקדמת העברה של יותר מ-100 מיליון שקלים נוספים לטובת הגדלה של קצבאות האברכים. הרקע למהלך הוא טענה שהעלו ראשי המפלגות החרדיות, שטוענים כי הסכום שהוקצה להגדלת תקציב הישיבות בכספים הקואליציוניים לא מגדיל מספיק את קצבאות האברכים, וכי הן נמוכות מכפי שהעריכו כשסיכמו על הסכום בממשלה.

הפופולריים