הפטור מוויזה: ישראל סימנה היתרים של עזתים אזרחי ארה"ב - וחזרה בה בלחץ אמריקני

הפטור מוויזה: ישראל סימנה היתרי עזתים ונסוגה בלחץ ארה"ב
אזרחים אמריקנים המתגוררים ברצועה יעברו בדיקות רקע מקיפות יותר. אם יימצא שיש להם קשר לחמאס - לא יקבלו היתר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תור לקבלת ויזה מחוץ לשגרירות ארה"ב
צילום: פלאש90

במסגרת הניסיון להתקבל לתוכנית הפטור מוויזה של ארצות הברית ישראל מתחייבת לאפשר גם לפלסטינים אזרחי ארצות הברית המתגוררים ברצועת עזה לצאת לישראל למטרות שונות, בהן גם אפשרות של עבודה בישראל. עם זאת, האמריקנים שגרים בעזה יעברו בדיקות רקע מקיפות יותר, ולפי גורמים המעורים בנושא אם יימצא כי יש להם קשר לחמאס, הם לא יקבלו היתר - כך פורסם הערב (שני) בחדשות הערב. 

בישראל סימנו בתחילה חלק מההיתרים כפלסטינים באמצעות הכיתוב Pal. בלחץ אמריקני, ישראל נסוגה מהמדיניות והתחייבה שלא לתייג את הפלסטינים האמריקנים באופן שונה. 

בשבוע שעבר פורסם בתוכנית כאן הערב בכאן רשת בי כי המשלחת האמריקנית שהגיעה לישראל לצורך הפיילוט שבחן את מעברם של הפלסטינים אזרחי ארה"ב בישראל בדרך לארצות הברית יצאה מרוצה. גורמים המעורים בדיוני המשלחת אמרו כי "העסק מתקדם" וכי הם "אופטימיים". 

לפי נתוני הכניסה לישראל, שהגיעו לידי כאן חדשות ופורסמו בכאן 11, יותר מ-6,800 פלסטינים אמריקנים קיבלו אישור כניסה לישראל. הנתון המדויק לאמצע השבוע, היה שמאז תחילת הפיילוט, ב-20 ביולי, אושרו 6,794 היתרים - ומאז אושרו עוד שורה של היתרים. מרביתם המוחלט של האישורים ניתנו לפלסטינים המתגוררים ביהודה ושומרון - ולא לכאלו המגיעים ארצה מארצות הברית.

בסוף החודש יחל השלב הסופי של המהלך, וזה שהיה המורכב ביותר עבור שירותי הביטחון הישראליים ובראשם השב"כ - כניסת אמריקנים מעזה. לפי הערכות, מתגוררים ברצועת עזה בין 500 ל-600 אמריקנים.

הפופולריים