חשיפת כאן חדשות

תחקיר גלית דיסטל: התערבה במכרז ופעלה בניגוד לכללים

תחקיר גלית דיסטל: התערבה במכרז ופעלה בניגוד לכללים
לפי התחקיר, בכוונת השרה למנות לתפקיד סמנכ"לית במשרדה עובדת שמקורבת אליה, אשר מועסקת במשרד התפוצות. העובדת נכחה בישיבות לצד דיסטל - שפנתה ישירות לנציבות המדינה. נציבות המדינה: "רק לאחר פרסום המכרז התקבלה בקשה למינוי זמני בפועל של העובדת לתפקיד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרה ההסברה גלית דיסטל אטבריאן
צילום: תומר נייברג, פלאש 90

תחקיר דיסטל: שרת ההסברה גלית דיסטל-אטבריאן פעלה בניגוד לכללים הנהוגים בשירות המדינה. כפי שפורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11, בכוונת השרה למנות את הדס מימון, עובדת משרד התפוצות המקורבת אליה, לתפקיד סמנכ"לית. בכך, מימון הפכה לגורם חזק ומשפיע בסביבתה של שרת ההסברה, על אף שיוכה למשרד אחר.

בתוך כך, השתתפה מימון בישיבות עבודה ונכחה בצמוד לדיסטל. שרת ההסברה החליטה לפעול בכדי למנות אותה לתפקיד סמנכ"לית בכירה במשרד ההסברה. התפקיד החדש יכול היה לשפר דרמטית את תנאי העסקתה של מימון, ולהקנות לה כוח ומעמד בשירות הציבורי, אלא שדיסטל אינה מוסמכת לעסוק במינויים מקצועיים בכירים במשרדה.

דיסטל פנתה למנכ"לית שלה גלי סמבירא, בדרישה שתפעל לקידום המינוי בדרך של מינוי בפועל, אלא שסמבירא חשבה שמימון אינה מתאימה לתפקיד וסרבה לאשר את המינוי. גם מנכ"ל משרד התפוצות אבי כהן סקלי, סרב לאפשר למימון מינוי כזה.

במקביל פעלה השרה דיסטל בניגוד לכללים המקובלים בשירות המדינה ופנתה ישירות לנציבות על הראש של המנכ"לית במטרה שהמינוי יאושר. הנציבות אישרה, אך המנכ״לים סרבו לחתום. כמו כן, פורסם מכרז שעשוי לאפשר למימון לקבל את התפקיד, אלא שכדי שמימון תיבחר בקלות, דיסטל הייתה צריכה להחליף מנכ״ל. מימון המשיכה להיות גורם דומיננטי בסביבת השרה והמליצה לה למנות למנכ״ל את מי שעבדה תחתיו בעבר בלשכת הפרסום הממשלתית - גדי מרגלית.

תוכנית זו היא ככל הנראה חלומה של השרה דיסטל, שראתה בעצמה כמתאימה ביותר לקבל לידה את לשכת הפרסום הממשלתית. דיסטל המשיכה אתמול להתקדם כמתוכנן. כפי שדווח על ידי טל שלו בוואלה, השרה הודיעה על פיטורי המנכ״לית גלי סמבירא, בשל חוסר שביעות רצון, ועל הכוונה למנות את מרגלית. המכרז לתפקיד הסמנכ״לית מקודם ואולי המנכ״ל החדש יאפשר לשרה דיסטל להגשים את חלומותיה.

בנציבות המדינה מסרו בתגובה: "משרד ההסברה הוקם לאחרונה בהחלטת ממשלה והמבנה הארגוני אושר על ידי כל הגורמים, כולל מנכ"לית המשרד גב' סמבירא.לאחר אישור המבנה הארגוני ובכללו משרת הסמנכ"ל, פורסם מכרז לאיוש המשרה, ורק לאחר פרסום המכרז התקבלה בקשה למינוי זמני בפועל של העובדת לתפקיד, עד לאיושו דרך קבע, הכל בהתאם לכללים. במקרה זה, ניתן אישור הנציבות למינוי הזמני כאמור, אולם המינוי לא יצא אל הפועל".

ממנכ"ל משרד התפוצות נמסר: "המשרד אינו מכיר מצב בה מי מעובדי המשרד מבצעים פעולות או פגישות שאינם בתחום תפקידם בשעות העבודה הבאות לידי ביטוי בדוחות הנוכחות ובטח לא אישר לאף עובד/ת לעסוק בתחומי פעילות של משרד אחר. נציין כי המשרד מודע לרצון של משרד ההסברה לקלוט את העובדת במינוי בפועל בתפקיד סמנכ"ל, תהליך אשר טרם הוסדר בין המשרדים". 

הפופולריים