הכסף עבר - אך התוכנית ללימודי עברית צומצמה ותחל באיחור

הכסף עבר - אך התוכנית ללימודי עברית צומצמה ותחל באיחור
בתוכנית "עבריתנא" ללימודי השפה בחברה הערבית ישתתפו השנה רק 2,500 תלמידים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תלמידים ערבים
צילום: ג'מאל עוואד, פלאש 90

הכסף ללימודי עברית במגזר הערבי עבר, אך התוכנית צומצמה ותפעל באיחור. לאחר הפרסום "בחדשות הערב" על הקפאת התוכנית ללימודי עברית לתלמידים במגזר הערבי, משרד החינוך העביר ברגע האחרון את הכסף הראשוני להפעלת התוכנית גם בשנת הלימודים הקרובה.

בעקבת העברת הכסף חברת "מטח" תבטל את הפיטורים שתוכננו לעובדי התוכנית "עבריתנא" לאחר שכבר זומנו לשימוע. עם זאת האיחור בתקצוב הביא לדחיית ההפעלה מספטמבר. חלק מהצוות הוחזר וחלק עזב וכעת יחל גיוס סטודנטים כחונכים מחדש. התוכנית האינטרקטיבית פעלה בשנה שעבר ל-3,500 תלמידי חטיבה והשנה התוכנית תצומצם מעט ותפעל עבור 2,500 תלמידים. הכוונה הייתה להפעיל את התוכנית לשכבת גיל שלמה של 30,000 תלמידים.

לאחר הפרסום בכאן חדשות לפני כשבועיים הסבירו גורמים במשרד החינוך כי הכסף לא הועבר בשל קשיים בעיקר בעקבות העובדה שמנכ"ל משרד החינוך אסף צאלל התפטר. גם שר החינוך קיש הפעיל לחץ והכסף לבסוף הועבר.

מחברת "מטח" נמסר: "תוכנית עבריתנא, מהתכניות החשובות ללימוד עברית לתלמידי ישראל הערבים, מתוכננת להתחיל לפעול בחודשים הקרובים ותביא בשורה לאלפי תלמידים. אנו מודים לשותפינו במשרד החינוך ועוסקים במרץ בהתארגנות לתחילת ההפעלה".

בחודש שעבר הקפיא משרד החינוך את התקציב לתוכנית ללימודי עברית במגזר הערבי בחטיבות הביניים. מדובר בתוכנית אינטארקטיבית ברשת שפותחה במטח שבמסגרתה הייתה כוונה להעסיק כ-200 סטודנטים ללימוד עברית, אך כעת קליטתם הוקפאה. רק בשבוע שעבר ציין שר החינוך קיש בוועדת החינוך בכנסת כי לימודי העברית למגזר הערבי הוא יעד אסטרטגי.

הפופולריים