בג"ץ הכריע: משרד הפנים רשאי לחלק השנה תלושי מזון למשפחות נזקקות

בג"ץ אישר: תתאפשר השנה חלוקת תלושי המזון למשפחות נזקקות
שופטי בית המשפט העליון החליטו לא להתערב בחלוקת התווים לקראת החגים, אך הקפיאו את החלוקה לשנה הבאה עד להחלטה בנושא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר הבריאות הפנים משה ארבל ש"ס F230507YS09
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית המשפט העליון החליט הבוקר (רביעי) לאפשר את חלוקת תווי המזון של משרד הפנים למשפחות נזקקות לקראת החגים הקרובים. עם זאת, השופטים הודיעו כי תוקפא חלוקת התלושים לשנת 2024 ויערכו ביקורת שיפוטית על גיבוש אמות המידה לחלוקה שלהם. לפיכך, משרד הפנים יחלק השנה תווי מזון בשווי של 400 מיליון שקלים.

בהתאם לזאת, השופט עוזי פוגלמן הורה למדינה לגבש לוח זמנים שיכלול מודל מפורט לפיו יחולקו התווים. "אנו בנקודת זמן מסוימת שבה הרכבת כבר נוסעת, ואנחנו לפני החגים ומדובר באוכלוסייה שהיא כן נצרכת", אמר פוגלמן. 

סמנכ"לית ויועצת משפטית לעמותת חדו"ש, עו"ד יפעת סולל, אמרה בנוגע לחלוקת התלושים: "מבלבלים כאן בין ביטחון תזונתי לעוני כדי להצדיק קריטריונים שמעדיפים את הציבור החרדי. הציבור החרדי סובל מעוני, ולא סובל מהיעדר ביטחון תזונתי. המיזם לביטחון תזונתי, להבדיל מכרטיסים חד פעמיים, מחלק כרטיסים חודשיים, לצידם הוא מייצר תהליך של הבניה ויכולת של המשפחות לצרוך בריא ולהתנהל כלכלית נכון ומחנך לתזונה בריאה וגם מחלק סלי פירות וירקות. כאשר מדברים על ביטחון תזונתי כך הוא צריך להיראות. במקום להוסיף תקציב למיזם שאכן מקדם ביטחון תזונתי, דרעי וחבריו באופן ציני רוצים לחלק מתנות לחגים". 

כפי שפורסם לראשונה בכאן חדשות, יו"ר ש"ס אריה דרעי ושר הפנים משה ארבל, הגיעו לפני כחודשיים להסכמות עם היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה, בנוגע למתווה חלוקת תלושי המזון לנזקקים. 

הפופולריים