ארה"ב בצל הדיווחים על הפסקת המו"מ על נורמליזציה עם סעודיה: "השיחות נמשכות"

המו"מ על נורמליזציה הופסק? ארה"ב: "השיחות נמשכות"

משרד החוץ האמריקני: "ארה"ב נותרה מחויבת לקדם דיפלומטיה שמטרתה נורמליזציה בין ישראל לסעודיה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מוחמד בן סלמאן וביידן
מוחמד בן סלמאן וביידן צילום: אי-פי

לקראת פגישת נתניהו-ביידן, ובצל הדיווחים על הפסקת המו"מ בנוגע לנורמליזציה עם סעודיה, משרד החוץ האמריקני צייץ כי "השיחות נמשכות, ואנו מצפים לשיחות נוספות עם שני הצדדים". עוד כתב המשרד כי "ארצות הברית נותרה מחויבת לקדם את האינטגרציה האזורית של ישראל, לרבות באמצעות דיפלומטיה שמטרתה נורמליזציה בין ישראל לסעודיה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו יצא הלילה לנסיעה מדינית בארצות הברית. הוא טס תחילה לסן פרנסיסקו, שם יפגוש את איש העסקים אילון מאסק. לאחר מכן, הוא ייסע לניו יורק כדי להשתתף בעצרת האו"ם, שם ייפגש לראשונה עם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן. המשלחת הישראלית נערכת למאות מפגינים בזמן ביקור נתניהו בארצות הברית והאבטחה סביב פמליית ראש הממשלה תוגברה.

נתניהו ייפגש עם ביידן ביום רביעי וינאם בעצרת הכללית של האו"ם ביום שישי אחר הצהריים. שרים נוספים צפויים להצטרף לעצרת האו"ם, בהם שר החוץ אלי כהן, השרה לאיכות הסביבה עידית סילמן ושר הכלכלה ניר ברקת.

לפני עלייתו למטוס, אמר ראש הממשלה: "עם הנשיא ביידן אדבר על איראן והרחבת מעגל השלום". לדבריו, אני נפגש גם עם קנצלר גרמניה, נשיא אוקראינה, נשיא טורקיה ומנהיגים רבים נוספים מאסיה, אירופה ואפריקה. לצערי, לא אוכל להיפגש עם כל המנהיגים שביקשו, אבל מקווה להיפגש עם רובם".

הוא התייחס בין היתר לאיום האיראני ואמר: "העולם רואה שאיראן מפרה את ההתחייבויות שלה. שמעתי את האיומים שבאו מאחד מאנשי המשטר האיראני, אני מציע לו לא לאיים עלינו. הוא צריך והמשטר הזה צריכים לדעת שאנחנו נגיב בעוצמה בכל תקיפה של אנשינו ושל אזרחינו".

נתניהו גם תקף את המפגינים נגדו בנתב"ג ובארצות הברית ואמר: "הם חוברים לאש"ף ולאיראן, מי שמארגן את המחאה מצויד בכסף רב. הם מוציאים את דיבתה של ישראל בפני האומות. כשהייתי ראש האופוזיציה מעולם לא עשיתי זאת". עוד הוסיף ראש הממשלה כי בפגישתו עם איש העסקים אילון מאסק יפעל כדי ישקיע בישראל בנושא הבינה המלאכותית.

הפופולריים