מיליונים לנוסעים לאומן ולהילולת הבבא סאלי | הכספים שיעברו בין משרדי הממשלה

מיליונים לנוסעים לאומן ולהילולת הבבא סאלי

150 מיליון שקלים יעברו עבור שירותי דת הכוללים גם שיפוץ מקוואות, תוכניות קבורה ותפעול בתי דין רבניים. בכיר במשרד האוצר: "הכסף מגיע מתקציב שיועד עבור שימוש להקמת מוסדות דת"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חסידי ברסלב באומן
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

ועדת הכספים אישרה היום (שלישי) העברת כספים ממשרדי ממשלה שונים בסך כולל של כ-250 מיליון שקלים, בעיקר לטובת המשרד לשירותי דת, ובנוסף למשרד הקליטה ולמשרד ראש הממשלה. המשרד לשירותי דת יקבל 149 מיליון שקלים בעבור השתתפות בתקציב המועצות הדתיות, תמיכה בשירותי דת, הרבנות הראשית ובתי הדין הרבניים.

בין היתר, מהתקציבים המועברים למשרד לשירותי דת: 85 מיליון בעבור פיתוח מבני דת, 29.6 מיליון לתוספות שכר ברבנות הראשית ובמועצות הדתיות, 19 מיליון עבור פיתוח תשתיות בקבר הרשב"י במירון, 1.5 מיליון למימון סיורי סליחות בחגי תשרי וחצי מיליון להילולה הקרובה של הבבא סאלי בנתיבות.

משרד הקליטה יקבל תוספת של 94 מיליון שקלים, בין היתר למלגות שכר לימוד לסטודנטים, השתלבות בשוק התעסוקה של עולים, תכניות לעידוד עלייה וסל קליטה. משרד ראש הממשלה יקבל תוספת של ארבעה מיליון לתוכנית פעולה לסיוע והקלת תנאי השהיה במעברי הגבול היבשתיים לנוסעים ישראלים לאומן.

העברת הכספים היא בעיקר מסעיף "רשויות פיקוח", אך נציגי האוצר בדיון הסבירו לטענות חברי האופוזיציה כי אין מדובר בכסף שנגרע מתקציב הרשויות האמונות על הפיקוח. טל ישראלי מאגף התקציבים במשרד האוצר: "הכסף מגיע מתקציב שיועד עבור שימוש להקמת מוסדות דת, זה גם חלק מתקצוב הפיקוח. הכוונה היא לפיקוח בניית מוסדות דת".

יושב ראש ועדת הכספים חבר הכנסת משה גפני אמר בפגישה לאישור הכספים: "אני מבקש לדעת בטרם שהסעיף עולה להצבעה. קראתי הבוקר בעיתונים שחבר הכנסת ולדימיר בליאק אומר שחלק מהתקציב הזה מגיע מתקציב הפיקוח על הבנייה ואני מבקש לדעת האם זה נכון, באם כן אני לא מביא את הסעיף הזה להצבעה?"; טל ישראלי, רפרנטית באגף התקציבים באוצר השיבה: "התשובה היא - לא".

 

הפופולריים