״הצדיק הקדוש״: חברת הכנסת שמתרימה כסף לרוצח משפחת דוואבשה

״הצדיק הקדוש״: הח"כית שמתרימה כסף לרוצח משפחת דוואבשה

חברת הכנסת מעוצמה יהודית באמירה חריגה באירוע גיוס תרומות לעמירם בן אוליאל
ח"כ לימור סון הר מלך
ח"כ לימור סון הר מלך צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ לימור סון הר מלך השתתפה היום (שלישי) באירוע גיוס תרומות ל"מטה צדק לעמירם" - שנועד לטובת עמירם בן אוליאל, שהורשע ברצח משפחת דוואבשה. באירוע הר מלך אמרה: "אני יודעת שהוא חף מפשע". בנוסף, חברת הכנסת מעוצמה יהודית כינתה את בן אוליאל "הצדיק הקדוש".

 

ח״כ לימור סון הר מלך מסרה בתגובה: "כן, אני מאמינה שעמירם בן אוליאל חף מפשע ושההודאה שלו הוצאה בעינויים שאף אחד לא היה עומד בהם. ‏ואם אתם רוצים הוכחה לרדיפה, תראו את ההתעקשות להשאיר אותו 8 שנים בבידוד, סנקציה שאין לה תקדים. פיקפקו גם בחפותו של זדורוב והנה הוא זוכה אחרי 17 שנה ואחרי פסק דין חלוט בעניינו. אני רק מקווה שאצל עמירם זה יקח פחות זמן".

שבוע שעבר הועברה עצומה לראש השב"כ, ובה בקשה להקל בתנאיו של בן אוליאל. חבר הכנסת אביחי בוארון מהליכוד התייחס בשישי האחרון לחתימה שלו על העצומה, ורמז כי באותה המידה היה מקל גם על תנאיו של מחבל פלסטיני שרצח משפחה ישראלית. "כל אדם זכאי לתנאים הומניטריים, גם כשהוא יושב בבור הכלא במשך שנים ארוכות. התנאי הבסיסי ביותר זה לא לפגוע בבריאותו הנפשית של אדם", ענה בוארון.

"אני בטוח שיצאה החלטה מתוקנת של ביהמ"ש שאין לערער עליה", אמר בוארון על העונש שהוטל על בן אוליאל. "המשפחה אומרת כבר שנים שהבחור הזה יושב בבידוד עמוק בלי יכולת לתקשר עם אף אחד. בריאותו הנפשית מתערערת. המשפחה ביקשה בדמעות להקל בתנאיו ברמה ההומניטרית", הסביר בוארון את חתימתו על העצומה.

 

הפופולריים