אהוד ברק על המחאות נגד הרפורמה: ייתכן שחלק מהאנשים יאבדו את חייהם

אהוד ברק על המחאות: ייתכן שאנשים יאבדו את חייהם
ראש הממשלה לשעבר, באמירות קשות בריאיון לרשת הסי.בי.אס האמריקנית: "נביא לזה סוף - לא משנה מה המחיר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

בריאיון לרשת סי.בי.אס האמריקנית, אמר אתמול (שלישי) ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק כי אנחנו בדרך למרי אזרחי לא אלים. "אנחנו נחסום את הנסיונות לפגוע בדמוקרטיה, יהיו עליות ומורדות, זה אולי ייקח זמן, וייתכן שחלק מהאנשים יאבדו את חייהם בדרך. נביא לזה סוף - לא משנה מה המחיר".

בהמשך הריאיון, ברק הדגיש כי האלימות שיכולה לעלות במהלך המחאה, תהיה מהצד הימני של המפה כמו "תמיד", לטענתו, כשכוונתו היא כלפי המפגינים. עם ברק הוסיף כי הוא בטוח שבניגוד לכל האזהרות לא תפרוץ בישראל מלחמת אזרחים.

מפלגת הליכוד תקפה את דבריו של ברק וטענה כי הוא "ממשיך להסית לרצח ואומר ש'אנשים יאבדו את חייהם בהפגנות'. זאת לא מחאה נגד הרפורמה המשפטית, זאת רק מגלומניה אישית של ברק להפיל את ממשלת הימין ולחזור להיות ראש ממשלה בכל מחיר - כולל במחיר חייהם של אזרחים ישראלים". לסיום בהודעת המפלגה דרשו מגורמי אכיפת החוק "לשים סוף להסתה הפרועה של ברק".

הריאיון של ראש הממשלה לשעבר ל-סי.בי.אס, פורסם רק יום אחד לאחר שנתניהו תקף את המפגינים נגד החקיקה המשפטית. "הם חוברים לאש"ף ולאיראן, מי שמארגן את המחאה מצויד בכסף רב", אמר נתניהו. ראש הממשלה הוסיף: "הם (המפגינים) מוציאים את דיבתה של ישראל בפני האומות. כשהייתי ראש האופוזיציה מעולם לא עשיתי זאת".

לאחר מכן, הוציאה לשכת ראש הממשלה הבהרה להתבטאות: "כשרה"מ השתמש במילה "חוברים", הוא התכוון לעובדה שבזמן שהוא ייצג את מדינת ישראל באו"ם, יפגינו במקביל לתומכי אש"ף וה-BDS - אזרחים ישראלים - דבר שלא קרה מעולם. יש לקוות שהמפגינים הישראלים ייקחו לפחות כמה דקות להפגין גם נגד אלה ששוללים את זכות קיומה של מדינת ישראל".

 

הפופולריים