שגריר סעודיה לרשות: "פועלים להקמת המדינה הפלסטינית"

שגריר סעודיה לרשות: "פועלים להקמת המדינה הפלסטינית"
מדובר בביקור ראשון של משלחת סעודית רשמית בשטחי הרשות הפלסטינית מאז הקמתה • עם הגשת כתב האמנה לשר החוץ הפלסטיני, הפך נאיף בן בנדר א-סודיירי לשגריר הסעודי הראשון ברשות הפלסטינית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שגריר סעודיה ברשות הפלסטינית
צילום: ללא

שגריר סעודיה ברשות הפלסטינית, נאיף א-סודיירי, ביקר היום (שלישי) ברמאללה ואמר כי הממלכה "פועלת כדי להקים את המדינה הפלסטינית ובירתה ירושלים המזרחית". עוד דווח בערוץ אל-ערביה הסעודי שהשגריר אמר שלממלכה "עניין רב בסוגיה הפלסטינית". בתוך כך, כתב הערוץ הבין-ערבי "אלרד" בשטחי הרשות הפלסטינית, דיווח היום שמתקיימות הכנות במסגד אל-אקצא לקראת ביקור של השגריר הסעודי, נאיף בן בנדר א-סודיירי במקום.

מוקדם יותר הודיע היועץ המדיני של שר החוץ הפלסטיני, אחמד א-דיק, כי השגריר הסעודי הגיע לשטחי הרשות. א-דיק הוסיף בריאיון לערוץ "אלרד" שהפלסטינים רואים בביקור זה ביקור היסטורי החשוב לחיזוק, העמקת ושיפור היחסים בין סעודיה לרשות הפלסטינית. א-דיק הדגיש שהביקור "יפתח את אופקי שיתוף הפעולה המשותפים בכל התחומים".

נאיף א-סודירי ומחמוד עבאס ברמאללה, היום

עם הגשת כתב האמנה לשר החוץ הפלסטיני, הפך א-סודיירי לשגריר הסעודי הראשון ברשות הפלסטינית. הוא צפוי להיפגש בהמשך גם עם מזכ"ל אש"ף חוסיין א-שייח' וראש המודיעין הפלסטיני מאג'ד פרג'.

מדובר בביקור ראשון של משלחת סעודית רשמית בשטחי הרשות הפלסטינית מאז הקמתה. השגריר הסעודי צייץ בטוויטר: "ממדינת פלסטין האהובה, ארץ כנען, מיטב הברכות, מלוות באהבת אדוני, משרת שני המקומות הקדושים (מלך סעודיה) ויורש העצר הסעודי.

בחודש שעבר הגיש א-סודיירי את כתב האמנה שלו כשגריר הממלכה "במדינת פלסטין וכקונסול כללי בירושלים (שאינו מוצב שם)". טקס הגשת כתב האמנה ליועצו של ראש הרשות הפלסטינית לעניינים דיפלומטיים, מג'די אל-חא'לדי, התקיים בשגרירות הפלסטינית ברבת עמון.

הפופולריים