ישראל במלחמה

נתניהו לצד מקרון: "אנחנו במלחמה בין ברבריזם לציוויליזציה"

נתניהו לצד מקרון: אנחנו במלחמה בין ברבריזם לציוויליזציה
רה"מ: "זו יכולה להיות מלחמה ארוכה. בסופה - אנשי עזה לא יהיו תחת שלטון חמאס" • מקרון: "הקרב צריך להיות חסר רחמים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו ומקרון
צילום: קובי גדעון /לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (שלישי) עם נשיא צרפת עמנואל מקרון. בהצהרה משותפת, אמר ראש הממשלה נתניהו כי "זו הייתה התקפת הטרור הנוראית ביותר שהעולם ידע מאז 11 בספטמבר". נתניהו הדגיש כי "אנחנו במלחמה בין ברבריזם לציוויליזציה". על החטופים אמר נתניהו שישראל תעשה כל מאמץ לשחרורם "ולהימנע מפגיעה באזרחים בעזה". ראש הממשלה ציין כי "זו יכולה להיות מלחמה ארוכה, שבסופה - אנשי עזה לא יהיו תחת שלטון חמאס".

הנשיא הצרפתי אמר כי זה עמוד שחור בהיסטוריה וציין כי "אנחנו עובדים עם ישראל על שחרור החטופים, כולם צריכים להיות משוחררים - זו העדיפות של צרפת". הנשיא מקרון הוסיף כי "הקרב צריך להיות חסר רחמים, עברתם מעשה לא אנושי".

הנשיא יצחק הרצוג נפגש עם מקבילו הצרפתי מקרון, ואמר לו כי "חמאס ביצע את אחת הזוועות הקשות ביותר בזמנים המודרניים". על שחרור החטופים הדגיש הנשיא הרצוג כי "אין הבדל בין אזרחים בעלי אזרחות ישראלית או כאלה שאוחזים באזרחות אחרת בנוסף לכך. בסוף, כל ישראלי הוא ישראלי, אנחנו רוצים אותם שוב במהרה".

צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

הנשיא הישראלי הוסיף כי "אם חיזבאללה יגרור אותנו למלחמה, לבנון תשלם את המחיר, יש לנו את הזכות המלאה להגן על עצמנו". הנשיא הצרפתי מקרון כי המתקפה של חמאס הייתה "שוק לכל העולם, במיוחד בצרפת". הנשיא מקרון ציין כי צריך לשחרר את החטופים, ללא אבחנה. מקרון הוסיף כי "אני רוצה שתדע - אתם לא לבד במלחמה נגד הטרור".

הנשיא הצרפתי נחת הבוקר בישראל לביקור הזדהות. מקרון פגש משפחות של חטופים ונעדרים צרפתים וכן צפוי לפגוש את השר בני גנץ וכן את ראש האופוזיציה יאיר לפיד. מקרון צפוי לבקר גם ברמאללה ולהיפגש עם ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

הפופולריים