פרסום ראשון

אחרי ניסיון הלינץ': ישראל הוציאה אזהרת מסע לאזורים ברוסיה

עקב ניסיון הלינץ': ישראל הוציאה אזהרת מסע לחלקים ברוסיה
דובר הקרמלין פסקוב: "האירועים בנמל התעופה הם תוצאה של השפעה חיצונית" • דוברת מטעם המועצה לביטחון לאומי בוושינגטון: "אף פעם אין תירוץ או הצדקה לאנטישמיות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המון מוסלמי פרו פלסטיני מסתער על מטוס ישראל שדה תעופה רוסיה 29.10.23
צילום: NEXTA

אחרי ניסיון הלינץ' בנוסעי המטוס הישראלי שנחת בדגסטן, ישראל הוציאה אזהרת מסע לאזורים מסויימים ברוסיה. כך פורסם לראשונה הערב (שני) בכאן חדשות.

המטה לביטחון לאומי ומשרד החוץ הודיעו כי אזורים בצפון הקווקז יעודכנו כבעלי אזהרת מסע ברמה הגבוהה ביותר. בין אזורים אלו כלולים הרפובליקות אדיגיאה, צ'צ'ניה, דאגסטן שבירתה מחצ'קאלה, אינגושטיה, קברדינו-בלקריה, קלמיקיה, קראצ'אי - צ'רקסיה, צפון אוסטיה - אלניה, והמחוזות קרסנודאר וסטברופול שבירתו מינרלנייה וודי. המל"ל ומשרד החוץ קוראים להימנע מהגעה לאזורים אלו, ולשוהים בהם לעזוב בהקדם. 

אמש הסתער המון זועם על המתחם לאחר שנחת בו מטוס חברת "אייר ווינגס" מישראל. ההמון הקיף את השדה וכמה מהמפגינים נכנסו לאולם קבלת הפנים תוך שחיפשו יהודים או ישראלים כדי לפגוע בהם. בעקבות זאת, המריא המטוס ונחת בנמל תעופה אחר בקרבת העיר. ממשרדי ראש הממשלה והחוץ נמסר כי מדינת ישראל רואה בחומרה ניסיונות לפגוע באזרחים ישראלים וביהודים בכל מקום.

מוקדם יותר היום אמר דובר הקרמלין פסקוב כי הנשיא פוטין עודכן בפרטי האירוע וכי הוא צפוי לקיים היום דיון בהשתתפות שר ההגנה וראש שירותי המודיעין בניסיונות המערב לפלג את החברה הרוסית. לדבריו, האירועים בנמל התעופה הם תוצאה של השפעה חיצונית.

הלילה גינתה ארצות הברית את ניסיון התקיפה. דוברת מטעם המועצה לביטחון לאומי בוושינגטון, אדריאן ווטסון, כתבה ברשת החברתית X (לשעבר טוויטר) כי "ארצות הברית ניצבת עם הקהילה היהודית כולה בשעה שאנחנו עדים לעליה עולמית באנטישמיות. אף פעם אין תירוץ או הצדקה לאנטישמיות".

אמש הודיעו הרשויות בדגסטן כי פינו את נמל התעופה וסגרו אותו לשמונה ימים, לאחר שמאות מפגינים ביקשו לפגוע ביהודים ובישראלים. נציג הרבנות הראשית של רוסיה בדגסטן, הרב עובדיה איסקוב, אמר הלילה כי אינו שולל פינוי של יהודים מהרפובליקה הקווקזית. 

הפופולריים