אחרי שטענה שחמאס "לא שחט ילדים", ח"כ ח'טיב-יאסין התנצלה: "טעיתי"

אחרי שטענה שחמאס "לא שחט ילדים", הח"כית התנצלה
אימאן ח'טיב-יאסין לא צפתה בסרטון הזוועות של דובר צה"ל, אך טענה כי מחבלי חמאס "לא שחטו תינוקות ולא אנסו נשים". בהתנצלותה כתבה: "לא הייתה לי שום כוונה להמעיט או להתכחש לטבע המזעזע"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אימאן ח'טיב יאסין
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

חברת הכנסת אימאן ח'טיב יאסין (רע"ם) פרסמה הערב התנצלות על התבטאויותיה בנוגע לטבח שביצע חמאס בדרום הארץ. "טעיתי, אני מצרה על כך ומתנצלת", כתבה ח'טיב יאסין. "לא הייתה לי שום כוונה להמעיט או להתכחש לטבע המזעזע ב-7 באוקטובר ולמעשים הנוראיים נגד נשים, תינוקות וקשישים שנרצחו בדרום", הוסיפה.

עוד כתבה חברת הכנסת כי "מהיום הראשון השמעתי עמדה ברורה בדבר גינוי והוקעת המעשים הנאלחים האלה נגד יהודים וערבים אזרחי ישראל באותה שבת שחורה, וראוי להדגיש זאת שוב, במיוחד בעת הזו".

הבוקר ביקשה מפלגת רע"ם מחברת הכנסת ח'טיב-יאסין להתפטר מתפקידה. זאת, לאחר שחברת הכנסת אמרה בריאיון לערוץ הכנסת על סרטון הזוועות שהוקרן לחברי המליאה: "לא שחטו תינוקות, לפחות ממה שהיה בסרט ולא אנסו נשים. אם זה קרה זה מביש". ח'טיב-יאסין אמרה זאתמבלי שצפתה בסרטון. "לא יכולה לצפות, אבל שמעתי ממקור ראשון", שיתפה.

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

ח'טיב-יאסין ציינה כי שלושה מחברי מפלגתה כן צפו בסרט, והם המקורות שעליהם נשענה. "ישבנו ודיברנו על הסרט. אני לא נכנסתי לראות, וגם מה ששולחים לי לטלפון אני לא פותחת כי זה גורם לעוד כאב. אנחנו יודעים שמה שקרה הוא קשה ונורא, מבלי שיגידו מה בדיוק קרה", סיפרה.

לדבריה של חברת הכנסת, כאישה דתייה ומוסלמית, מה שאירע נוגד את עקרונות האסלאם, גם בזמן מלחמה, אך לא ניתן להתעלם מההתנהלות שקדמה לכך. "מה שקרה זה לא אנושי ונוגד את האסלאם, אבל אי אפשר להתעלם מכל מה שהיה לפני והיה אחרי". 

יושב ראש רע"ם מנסור עבאס אמר: "הזדעזעתי לשמוע את דבריה של ח'טיב-יאסין. אני ושאר חברי המפלגה גינינו בתוקף מהרגע הראשון את הטבח המזעזע בדרום. אין ולא יהיה מקום בשורותינו לכל גורם שמתכחש או ממעיט בחומרת המעשים המנוגדים לערכים שלנו ושל הדת האסלאמית. רע"ם מתנגדת בתוקף לפגיעה בחפים מפשע באשר הם ערבים ויהודים כאחד".

שר המשפטים יריב לוין הגיב לדבריה של יאסין ואמר: "הזדעזעתי מדבריה החמורים, יש בהם משום הכחשה של הטבח הנורא שביצעו מחבלי חמאס ב-7 באוקטובר. כבר לפני מספר ימים, עוד בטרם הדברים של ח"כית ח'טיב-יאסין, הנחיתי את אנשי המקצוע במשרד המשפטים לגבש הצעת חוק שתאסור את הכחשת הטבח ותקבע ענישה מחמירה למי שיעשה כן".

במפלגה העריכו שחטיב-יאסין לא תתפטר, למרות דרישתו הפומבית של מנסור עבאס. חברת הכנסת עצמה זועמת על יושב ראש המפלגה, והסבירה למקורביה כי היא רק ציטטה את הדברים שאמרו לה חברי מפלגתה על הסרט של דובר צה"ל שהוקרן בכנסת, ושהיא עצמה לא צפתה בו. בינתיים חברי רע"ם נדרשו שלא להגיב לפרשה בכלל.

הפופולריים