היועמ"שית לנתניהו: עליך לשוב לכנס את הממשלה ולהשתמש בתקנות החירום "במקרים חריגים בלבד"

היועמ"שית לנתניהו: להשתמש בתקנות החירום "במקרים חריגים"
במכתב למזכיר הממשלה הובהר כי למעט מקרים חריגים - לא ניתן יהיה עוד להמשיך בשימוש בהתקנת תקנות שעת חירום ובמשאל טלפוני בין שרי הממשלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו וגלי בהרב מיארה
צילום: מארק ישראל סלם ויונתן זינדל, פלאש 90

המשנים ליועצת המשפטית לממשלה הבהירו הבוקר (חמישי) במכתב למזכיר הממשלה כי למעט מקרים חריגים, לא ניתן יהיה עוד להמשיך בשימוש בהתקנת תקנות שעת חירום ובמשאל טלפוני בין שרי הממשלה.

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

"מדובר בסמכות חריגה השמורה למצבי קצה, אשר תחומה לנסיבות שבהן אין כלים משפטיים אחרים להתמודד עם המצב שנוצר. גם בשעת חירום הקשה וה מורכבת שבה אנו מצויים, על הממשלה לפעול במסגרת מגבלות הדין, מצוות חוק-יסוד", נכתב, "מבחינה משפטית - למעט במקרים חריגים ביותר - לא ניתן יהיה עוד להמשיך ולעשות שימוש בכלי של התקנת תקנות שעת חירום. ככל שנדרש יהיה להרחיב את סמכויות הממשלה מעבר לדין הקיים, יש לפעול בדרך של קידום הצעות חוק ממשלתיות".

כמו כן, לפי המכתב יש להשאר למקרים חריגים גם את השימוש במשאל טלפוני בין שרי הממשלה ולשוב לכנס ישיבות ממשלה באופן סדיר: "בחלוף חודש מתחילת המלחמה, וכאשר אנו מצויים כאמור במצב של "שגרת חירום", שב ומתגבר הצורך בשמירה על תהליכי דיון מתאימים בממשלה, בעיקר ביחס להצעות החלטה מהותיות בעלות השלכות כלכליות, חברתיות, ביטחוניות או אחרות. שימוש בכלי של משאל טלפוני, צריך להישמר למקרים החריגים שבהם ישנה דחיפות שאינה מאפשרת להמתין לישיבת ממשלה קרובה".

הפופולריים