גלנט עם אוסטין: "ארה"ב וישראל מאוחדות ונחושות מתמיד"

גלנט עם אוסטין: "ארה"ב וישראל מאוחדות ונחושות מתמיד"
שר ההגנה האמריקני: "אני כאן כדי להעביר מסר ברור - ארה"ב תומכת בישראל, אתם לא לבד". נתניהו לשר ההגנה האמריקני: "הטרור בים האדום - איום על חופש השייט של העולם כולו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר הביטחון גלנט ושר ההגנה אוסטין בהצהרה משותפת 18.12.23
צילום: רויטרס

שר הביטחון יואב גלנט אמר הערב (שני) במסיבת עיתונאים עם שר ההגנה של ארצות הברית לויד אוסטין כי "ארצות הברית וישראל מעולם לא היו נחושות ומאוחדות יותר בערכיהן ובמטרותיהן". גלנט הודה לאוסטין על מחויבותו לביטחון ישראל ואמר: "אנחנו ביום ה-72 למלחמה שלא רצינו. חמאס רצחו וחטפו ילדים, מבוגרים, שורדי שואה. אחרי המתקפה קבענו את מטרותינו - השמדת החמאס והחזרת חטופינו. אויבינו יודעים שניצחונה של ישראל הוא ניצחון העולם החופשי".

"אני כאן כדי להעביר מסר ברור - ארצות הברית תומכת בישראל, וישראל אינה לבדה", אמר אוסטין במסיבת העיתונאים. "חמאס מסתתר מאחוריי אזרחים חפים מפשע, הוא לא מדבר בשם העם הפלסטיני. ארצות הברית תמשיך לעבוד עבור עתיד טוב יותר עבור ישראל והפלסטינים. אנו פועלים להשבת החטופים, ונמשיך לתמוך במאמץ של ישראל להשבתם", הוסיף. 

לדברי שר ההגנה, "המתקפות בים האדום הן חסרות זהירות שמפרות את החוק הבינלאומי. זו בעיה בינלאומית שדורשת תגובה בינלאומית, ולכן אקיים מחר פגישה עם עמיתיי באזור ומעבר לו בכדי לדון באיום החות'י. אני מצפה לעבוד עם חברי הקואליציה הבינלאומית כדי לקבוע את הפעולות להמשך". אוסטין הוסיף כי האמריקנים "עובדים בכדי להבטיח שהסכסוך לא יתרחב מעבר לעזה, אך איראן עושה את ההפך כשהיא תומכת במיליציות החמושות באזור. ארצות הברית לא מעוניינת במלחמה, וקוראת לאיראן למנוע הרחבת הסכסוך". 

בהצהרה משותפת עם אוסטין אמר מוקדם יותר ראש הממשלה בנימין נתניהו על איום המורדים החות'ים בתימן בים האדום כי "זהו איום על חופש השייט של העולם כולו". אוסטין אמר כי האמריקנים "מובילים כוח משימה רב-לאומי במטרה לתמוך בעיקרון הבסיסי של חופש השייט", והוסיף כי "תמיכתה של איראן בהתקפות החות'ים על כלי שייט מסחריים חייבת להיפסק".

הדברים נאמרו בפתח הפגישה המורחבת של אוסטין עם חברי קבינט ניהול המלחמה בקרייה בתל אביב."אדוני, אני שמח לקבל את פניך ואת פני המשלחת שלך שוב. אנחנו נלחמים מלחמה של ציוויליזציה נגד ברבריות", אמר ראש הממשלה לאוסטין. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

> רשימת החטופים המלאה שנותרו בשבי 

"זהו מאבק מול ציר הטרור האיראני שכעת מאיים לסגור את המעבר הימי במצר באב אל-מנדב. אני מעריך את העובדה שאתם נוקטים בפעולות כדי לפתוח את המצר. זה לא אינטרס ישראלי בלבד, אלא אינטרס של כל העולם המתורבת", הוסיף. 

(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

אוסטין הודה לנתניהו על האירוח בביקורו השני בארץ מאז פרוץ המלחמה. "אני כאן כדי להדגיש את מה שהנשיא ביידן אמר שוב ושוב: המחויבות שלנו לישראל אינה ניתנת לערעור. אני יודע שישראל מדינה קטנה ומלוכדת, ואני יודע שכל אזרחי ישראל הושפעו מהרשע העצום שביצע חמאס. אני נמצא כאן כדי להתאבל אתכם על הנשמות הטהורות שנלקחו מכם ב-7 באוקטובר, ואני כאן גם כדי לעמוד לצד המשפחות של אלה שעדיין נמצאים בעזה, וביניהם גם אזרחים של ארצות הברית", אמר.

לדברי שר ההגנה, "מחויבותה של אמריקה לישראל איתנה. אל לו לאף אדם, ארגון או מדינה לבחון את הנחישות שלנו. אנחנו נמשיך לספק לישראל את הציוד הנדרש כדי שתוכלו להגן על המדינה שלכם, כולל תחמושת קריטית, רכבים טקטיים ומערכות הגנה אוויריות. נמשיך לתמוך במשימתה של ישראל לאתר ולשחרר את כל החטופים. אני נמצא פה גם כדי שנוכל לדון בדרכים שבהם נוכל לתמוך בישראל בצורה הטובה ביותר בדרך לביטחון בר קיימא. משמעות הדבר היא טיפול בצרכים דחופים תחילה - עלינו לדאוג שסיוע הומניטרי רב יותר יועבר ל-2 מיליון העקורים בעזה, ועלינו להפיץ את הסיוע הזה באופן טוב יותר".

 

הפופולריים