התוצאות המלאות

סקר כאן חדשות | גנץ עם 33 מנדטים, נתניהו מתרסק; ומה חושב הציבור על תפקוד נתניהו במלחמה?

גנץ נוסק, רה"מ מתרסק; ומה חושב הציבור על תפקוד נתניהו?
על פי סקר כאן חדשות בשיתוף מכון קנטאר שפורסם בכאן 11, גנץ זוכה לכמעט פי שלושה מנדטים מבבחירות 2022. רוב גדול מעריך את תפקוד נתניהו במלחמה כ"לא טוב". מצבם של גלנט והרמטכ"ל טוב יותר. וגם - האם ההחלטה של הרצי הלוי להקים ועדת בדיקה מוצדקת או לא?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פלאש 90
צילום: פלאש 90

סקר כאן חדשות ומכון קנטאר, הראשון מאז תחילת המלחמה, שפורסם היום (ראשון) בחדשות הערב מנבא כי אם הבחירות היו מתקיימות היום, היה זוכים בני גנץ והמחנה הממלכתי ל-33 מנדטים, בהשוואה ל-12 להם זכו בבחירות בנובמבר 2022. נתניהו והליכוד מתרסקים ל-20 מנדטים, מ-33 מנדטים להם זכו בבחירות. בנוסף, על פי הסקר, רוב גדול העריכו את תפקודו של נתניהו במלחמה כ"לא טוב". מצבם של שר הביטחון יואב גלנט והרמטכ"ל הרצל הלוי טובה יותר משל ראש הממשלה.  

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

 התפלגות המנדטים על פי סקר כאן חדשות ומכון קנטאר:

המחנה הממלכתי בראשות בני גנץ 33

הליכוד  20

יש עתיד 14

ישראל ביתנו 10

ש"ס 10

עוצמה יהודית בראשות איתמר בן גביר 8

יהדות התורה 7

חד"ש-תע"ל 5

רע"מ 5

מרצ 4

הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ' 4

לא עוברות את אחוז החסימה: בל"ד בראשות סמי אבו שחאדה 1.2% ומפלגת העבודה 1.5%

לא מרוצים מתפקוד ראש הממשלה במלחמה

המשיבים נשאלו גם איך הם מעריכים את תפקודם של ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון גלנט והרמטכ"ל הלוי אחרי 90 יום של לחימה.

על פי ממצאי הסקר, 64% מעריכים את התפקוד של נתניהו סך הכל לא טוב, מתוכם כמעט מחצית ענו כי הם מעריכים את התפקוד כ"לא טוב בכלל". מצבם של גלנט והרמטכ"ל יותר טוב. בניגוד לראש הממשלה, גלנט והלוי זוכים לרוב משיבים שהעריכו אותם באור חיובי. 63% מגדירים את התפקוד של גלנט בלחימה "סך הכל טוב", 67% מגדירים את התפקוד של הרמטכ"ל הרצלי הלוי "סך הכל טוב".

גם בקרב מצביעי הקואליציה ומצביעי הליכוד, נתניהו לא זוכה לנתונים מזהירים. על פי הסקר, כשליש ממצביעי הקואליציה מעריכים את התפקוד של ראש הממשלה "סך הכל טוב". בקרב מצביעי הליכוד – 38% העריכו את תפקידו של נתניהו כ"לא כל כך טוב".

גנץ מוביל בהתאמה לראשות הממשלה

המשיבים נשאלו גם על שאלת ההתאמה לראשות הממשלה. על פי סקר כאן חדשות, בני גנץ משיג ניצחון ברור בשאלה זו. 46% מכלל משיבי המדגם הצביעו כי יו"ר המחנה הממלכתי מתאים יותר לתפקיד ראש הממשלה. ראש הממשלה נתניהו מקבל 25% בסקר הזה. בסקר כאן חדשות האחרון, בספטמבר 2023 לפני המלחמה, שני האישים זכו ל-39% תמיכה כל אחד.   

משיבי הסקר נשאלו גם אם החלטתו של הרמטכ"ל להקים צוות תחקיר בראשות קצינים בכירים במילואים מוצדקת או לא מוצדקת. על פי הממצאים, 55% מכלל המצביעים תמכו בהחלטה, לעומת 20% שטענו כי ההחלטה לא מוצדקת. כמעט מחצית ממצביעי הליכוד (49%) אמרו כי ההחלטה מוצדקת. בקרב מצביעי הקואליציה, הרמטכ"ל זוכה ל-41% אחוזי תמיכה בלבד להחלטתו.

סקר מנדטים כאן 11 – 90 יום למלחמה (7/01/2024). מדגם: 600 גברים ונשים בגילאי 18 ומעלה, דגימה אינטרנטית, כולל מגזר ערבי. מספר האנשים שהתבקשו לענות על הסקר: 3,186, טעות הדגימה: 4.0%+

הפופולריים