העיתונאי שחשף את תמונות החטופות: "אין לזה משמעות אם הן לא ישובו הביתה"

העיתונאי שחשף את תמונות החטופות: "מקווה שזה יסייע"
עיתונאי הדיילי מייל בריאיון בלעדי לכאן חדשות: "אני מקווה שזה שפרסמנו את התמונות יסייע במיקוד תשומת הלב העולמית להחזיר אותן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לירי אלבג, קארינה ארייב, דניאלה גלבוע ואגם ברגר
צילום: דיילי מיילי

אנדי יירינג, העיתונאי הבריטי שפרסם את תמונותיהן של הצעירות הישראליות לירי אלבק, קרינה ארייב, דניאלה גלבוע ואגם ברגר בשבי חמאס, התייחס לראשונה היום (רביעי) לפרסום העיתונאי שלו ושל העיתונאית נטלי ליסבונה שהכה גלים בעולם ואף גרם לשגריר ישראל באו"ם, גלעד ארדן, לשתף את הצילומים ואת הכתבה, בפני מליאת האו"ם.

לכל העדכונים - עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

החטופים שעדיין בשבי חמאס - הרשימה המלאה

"אני מקווה שבכך שפרסמנו את התמונות מעוררות האימה של לירי, קרינה, דניאלה ואגם – זה יסייע במיקוד תשומת הלב העולמית שנדרשת כדי להחזיר אותן הביתה", אמר יירינג בריאיון לכאן חדשות, "ההורים של החטופות הישראליות קיבלו החלטה אמיצה בצורה בלתי תיאמן לחשוף ולשתף אותנו בצילומים הקשים הללו", אמר יירינג, "אני משוכנע שכדי לשחרר את הצעירות הללו נדרשת החלטה אמיצה לא פחות".  

גלעד ארדן, שגריר ישראל באו"ם, חשף אתמול את הפרסום של יירינג ואת התמונות של הישראליות בפני מליאת האו"ם. בתגובה אמר העיתונאי הבריטי לכאן חדשות: "בעוד שההחלטה של השגריר הישראלי להביא את הפרסום לאו"ם בהחלט מחממת את הלב, חשוב להבהיר כי אין לזה שום משמעות מבחינת ההורים של הצעירות הללו אם הן לא כולן חוזרות הביתה".

בנאומו באו"ם ארדן אמר את הדברים הבאים: "התמונות הללו היו על שער הדיילי מייל אתמול. הביטו בבנות הללו. הביטו בהן. אלה תמונות של לפני ואחרי של לירי אלבק, קרינה ארייב, דניאלה גלבוע ואגם ברגר שנלקחו כשבויות על ידי חמאס. הביטו בפנים שלהן. מדוע אתם שותקים? מה עשיתם כאן כדי להחזיר אותן הביתה? כלום!".

הכתב שחשף את תמונות הצעירות החטופות אנדי יירינג שוחח עם ההורים של ארבע החטופות לאחר נאומו של ארדן, והוא אומר "בדיוק כפי שארדן טען שהאו"ם לא עשה כלום כדי להשיב את החטופות, מבחינת משפחות החטופות גם מדינת ישראל לא עשתה מספיק כדי להשיב אותן".

בכתבה שפורסמה ביום שני בעיתון הבריטי הנפוץ הוריהן של הצעירות החטופות פונים לאימהות ולאבות ברחבי העולם להשמיע קול בעוד מתפרסמים פרטים חדשים לפיהן מקצת החטופות נאנסו באיומי אקדח או גפיהן נכרתו. "דמיינו שזו בתכם, ילדתכם הקטנה בידיהם", אמרה אורלי, אמה של דניאלה. "מה הייתם מדמיינים?". אביה של לירי, אלי, אמר: "חשבו שלא תוכלו לתקשר עם בתכם, שהיא מוחזקת בידי אנשים רעים, ליום אחד. ומה לגבי 90 יום?"

בכתבה מופיעות גם עדויות קשות מחטופות ששוחררו. חן גולדשטיין-אלמוג סיפרה: "היו בנות שבילו 50 ימים ויותר לבדן. כאשר היו עצובות שוביהן הכו אותן ונגעו בהן. הן תיארו עדויות של התעללות מינית באיומי אקדח באופן שבשגרה. כמה בנות נפצעו קשות ולא זכו לטיפול רפואי ראוי. פציעות ירי, אפילו אובדן גפיים. הן אמרו שיוכלו להתמודד עם הנכות, אבל לא עם האופן שבו חוללו שוב ושוב".

הפופולריים