המגעים לעסקת חטופים

דיווח: חמאס דחה הפסקת אש בת חודשיים תמורת שחרור החטופים

דיווח: חמאס דחה הפסקת אש בת חודשיים תמורת שחרור החטופים
סוכנות הידיעות AP דיווחה מפי גורם מצרי בכיר כי העסקה כללה שחרור אסירים פלסטינים תמורת כל החטופים, וכן אפשרות ל"התמקמות מחדש" של הנהגת חמאס במדינות אחרות • גורם ישראלי הכחיש: השיחות עדיין מתקיימות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפגינים בקריאה לשחרור החטופים
צילום: .

גורמים בישראל מעריכים כי גם אם תשובת חמאס בנוגע לעסקת חטופים תהיה שלילית - ארגון הטרור ירצה סוג מסויים של עסקה "בזמן הקרוב". בחדשות הערב בכאן חדשות דווח היום (שלישי) כי ייתכן שחמאס יצטרך את ההפוגה בעקבות הלחץ והפעילות הישראלית בחאן יונס ובדרום הרצועה - ואז יגיע שלב העסקה. ייתכן וזו תהיה עסקה חלקית - שלא בטוח שתכלול את כל החטופים.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

גורם בכיר במצרים אמר היום לסוכנות הידיעות AP כי חמאס דחה "הצעה ישראלית" להפסקת אש בת חודשיים תמורת שחרור כל החטופים המוחזקים בשבי. לדברי הגורם, העסקה אותה הציעה ישראל כללה שחרור אסירים פלסטינים המוחזקים בישראל, וכן הזדמנות עבור הנהגת חמאס, כולל מנהיג הארגון בעזה יחיא סינוואר, להגר מהרצועה למדינות אחרות.

הגורם הבכיר מקהיר, שדיבר בעילום שם, הדגיש כי הסיבה לסירוב של ארגון הטרור היא התעקשותו להגיע לעסקה שתכלול הפסקת אש קבועה לפני כל שחרור נוסף של חטופים - דבר שבישראל דחו על הסף עד כה. גורם ישראלי הכחיש את הדיווח ואמר: "המשא ומתן עדיין מתקיים, לא קיבלנו תשובה שלילית".

הוא הוסיף כי מנהיגי חמאס סירבו לעזוב את עזה, ודרשו מישראל לסגת לגמרי מהרצועה ולאפשר לפלסטינים לשוב לבתיהם. לדבריו, מצרים וקטר, שתיווכו בעבר בהסכמים בין ישראל לארגון הטרור, מגבשות הצעה רבת שלבים בניסיון לגשר על הפערים, שתכלול את סיום המלחמה, שחרור החטופים והצגת חזון לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני.

במקביל נמשכים כל העת הנסיונות לגבש הסדרה לגבי השליטה ברצועת עזה ביום שאחרי המלחמה. הוול סטריט ג'ורנל דיווח אתמול על כך שישראל דחתה תוכנית שגיבשו חמש מדינות ערביות, ביניהן סעודיה, הנוגעת לאופן הניהול של הרצועה לאחר המלחמה והדרישות מישראל. על פי הדיווח - התוכנית יועדה להיות עירבון עבור ישראל להמשך תהליך הנורמליזציה עם סעודיה.

הפופולריים