עו"ד בן צור ביקש להשתחרר מייצוג ראש הממשלה נתניהו

עו"ד בן צור ביקש להשתחרר מייצוג ראש הממשלה נתניהו
לטענת עורך הדין, הודעתו הגיעה בשל מצבו הבריאותי של בן משפחה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עורך הדין בעז בן צור מימין, בנימין נתניהו משמאל
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90; מרים אלסטר, פלאש 90

תיקי נתניהו: עורך הדין בעז בן צור הודיע היום (שני) לבית המשפט המחוזי בירושלים, בהסכמה ובתיאום מלא עם ראש הממשלה נתניהו, על כוונתו לסיים את תפקידו לאחר סיום פרשת התביעה בתיק 4000. לטענת עורך הדין, החלטתו התקבלה על רקע מצבו הבריאותי של בן משפחתו. עו"ד עמית חדד, המייצג את ראש הממשלה בתיקים 1000 ו-2000, הביע נכונות לייצגו גם בתיק זה. בקשת עורך הדין הוגשה במסגרת דיון קצר בדלתיים סגורות. השופטים טרם קיבלו החלטה אם לאשר את השחרור מייצוג ובאילו תנאים.

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

בהודעתו כתב: "מתחילת ההליך ועד עתה אני משוכנע שלטענות נגד ראש הממשלה אין יסוד ושהן הופרכו בבית המשפט. אני סמוך ובטוח שעורך הדין חדד ימשיך ויוכיח זאת גם בפרשת ההגנה". מראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר בתגובה: "אני מודה לעו"ד בן צור על עבודתו המקצועית והמסורה, ולחשיפות המשמעותיות שגילה שמפריכות את האשמות נגדי. אני מצטער על עזיבתו, אבל בנסיבות העניין- המשפחה קודמת. אני רק יכול לאחל רפואה שלמה לבן משפחתו".

לפני כחודש, השופטים נענו לבקשה לצמצם את הדיונים בתיק 4000 לפעמיים בשבוע, במקום שלוש, שהיו אמורות להפוך לארבע. הרקע לבקשה היה בשל מילואים של אנשי צוות או בני זוגם. בא כוחו של נתניהו כתב לשופטים כי מדובר במתכונת לא ישימה ולא אפשרית. הסנגור כתב כי התכונן להמשך המשפט לפי תוכנית המשפט שהציגה הפרקליטות לבית המשפט, וכן משום שקבעו לו דיוני הוכחות בתיקים אחרים לדצמבר-ינואר, שנדחו בשל המלחמה.

הפופולריים