הפסקת הפעולות הצבאיות, הסגת כוחות וחידוש השיחות: הצעת צרפת להפסקת אש עם לבנון

הסגת כוחות וחידוש השיחות: הצעת צרפת להפסקת אש עם לבנון
סוכנות הידיעות רויטרס פרסמה עותק מההצעה הצרפתית, שכוללת בין היתר התחייבות של ישראל לא לטוס בשמי לבנון • נציג חיזבאללה על הצעת צרפת להפסקת אש: "לא נתייחס לדבר בטרם תיפסק התוקפנות הישראלית בעזה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: אייל מרגולין, פלאש 90

ההצעה של צרפת להפסקת אש בין ישראל ללבנון דורשת מלבנון ומחיזבאללה להסיג כוחות חמושים למרחק של עשרה קילומטרים מהגבול, ובמקביל צבא לבנון ייערך לשלוח כוחות לדרום המדינה, כך לפי פרסום הלילה (שלישי) בסוכנות הידיעות רויטרס. ההצעה הצרפתית להפגת המתיחות בגבול הצפון, שפרסמה הסוכנות, כוללת שלושה שלבים שיימשכו על פני עשרה ימים. לפי ההצעה, הפעולות הצבאיות משני צדי הגבול יופסקו, ישראל תתחייב לא לטוס מעל לבנון ושתי המדינות יחדשו את השיחות ביניהן על הגבול, בסיוע יוניפי"ל.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
> שמות החטופים שעדיין בשבי חמאס

נציג של חיזבאללה הגיב להצעה הצרפתית ומסר כי "הארגון לא יתייחס לשום הצעה על גורל דרום לבנון בטרם תיפסק התוקפנות הישראלית בעזה". לדבריו, ישראל לא נמצאת בעמדה שהיא יכולה להכתיב תנאים.

צה"ל תקף אמש כמה תשתיות טרור של חיזבאללה באזור תלוסה שבדרום לבנון באמצעות מטוסי קרב. במהלך היום אתמול צה"ל תקף באמצעות מטוסים גם מבנה צבאי באזור בליידא ובירי מרגמות עמדת תצפית של הארגון באזור אל-חיאם. זאת במקביל לשיגורי טילים על ידי מחבלים מלבנון לישראל במשך היום.

 

היום צפויה לצאת לקהיר משלחת ישראלית בכירה, שכוללת את ראש המוסד דדי ברנע וראש השב"כ רונן בר. היא תיפגש עם ראש ה-CIA, ראש המודיעין המצרי וראש הממשלה הקטרי במטרה לקדם את המשא ומתן להשבת החטופים מרצועת עזה. המשלחת תקיים שיחות גם בנוגע למבצע המתוכנן של צה"ל ברפיח.

לקראת פסגת ראשי המודיעין, ישראל גיבשה טיוטה חדשה של עמדת המדינה בעניין ההסכם לשחרור חטופים. גורמים שמעורים בפרטי המשא ומתן אמרו כי בטיוטה החדשה יש "התגמשות מסוימת" מצד ישראל, בתקווה להביא לפריצה במגעים.

הפופולריים