המו"מ לשחרור החטופים

רה"מ אישר יציאה של משלחת לשיחות בקהיר

רה"מ אישר יציאה של משלחת לשיחות בקהיר
גורמים מדיניים: ישראל גיבשה עמדה חדשה שכוללת התפשרות. המשלחת הרשמית לשיחות מחר בקהיר תכלול את ראש המוסד וראש השב"כ • ביידן: "ארה"ב עובדת על עסקת חטופים שתביא ללפחות שישה שבועות של הפוגה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מטה משפחות החטופים
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

פרסום ראשון: לקראת פסגת ראשי המודיעין מחר (שלישי) בקהיר, ישראל גיבשה טיוטה חדשה של עמדת המדינה בעניין ההסכם לשחרור חטופים. גורמים המעורים בפרטי המו"מ אומרים שבטיוטה החדשה יש "התגמשות מסוימת" מצד ישראל, בתקווה להביא לפריצה במגעים.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
> שמות החטופים שעדיין בשבי חמאס

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לאשר למשלחת הישראלית הבכירה לצאת מחר לקהיר. הבכירים הישראלים, בהם ראש המוסד דדי ברנע וראש השב"כ רונן בר, יפגשו את ראש ה-CIA, ראש המודיעין המצרי וראש הממשלה הקטרי במטרה לקדם את המו"מ. המשלחת תקיים שיחות גם בנוגע למבצע המתוכנן של צה"ל ברפיח.

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן אמר במסיבת עיתונאים שקיים יחד עם מלך ירדן עבדאללה השני כי "ארצות הברית עובדת על עסקת חטופים שתביא ללפחות שישה שבועות של הפוגה, בהם נוכל לנסות לבנות הפסקה ארוכה יותר". לדבריו, "שוחחתי עם נתניהו ומנהיגי קטר כדי לקדם את זה. הפערים עוד קיימים אבל אני מעודד את המנהיגים לפתור את זה. נעשה כל שביכולתנו כדי לעזור. צער משפחות החטופים הוא לא ייאמן, ויש עדיפות גבוהה של ארצות הברית להחזיר אותם הביתה".

"יותר מדי מתוך 27 אלף הפלסטינים שנהרגו הם אזרחים חפים מפשע וילדים", הוסיף ביידן בצד הדברים. "יותר מדי ילדים. זה שובר את הלב. כל חיי אזרח בעזה הם טרגדיה, כמו שחיי כל ישראלי הם טרגדיה. אנו מתפללים לכולם. אסור להמשיך בפעולה צבאית ברפיח בלי תוכנית אמינה להגנה על האזרחים. רק מדינה פלסטינית תבטיח את ביטחון ישראל לאורך זמן. על הרשות הפלסטינית לעבור רפורמה. נמשיך לעבוד למען נורמליזציה". הבית הלבן מסר אחרי מסיבת העיתונאיים כי ביידן הדגיש בפני המלך עבדאללה את חשיבות השמירה על הסטטוס קוו בהר הבית.

המשא ומתן לא התקדם מאז שישראל דחתה את תשובתו של חמאס על ההצעה שגובשה בשיחות פריז, זאת בשל דחייה על הסף את התנאי שהציב ארגון הטרור להפסקת הלחימה ברצועה בתמורה לעסקה לשחרור החטופים. במקום זאת החלו בצה"ל להערך להרחבת התמרון הקרקעי לאזור רפיח. הרצון לפעול בפריח עורר מתח מדיני רב מול קהיר, שחוששת שמיליוני פליטים פלסטינים עלולים לחדור לשטחה בעקבות פעולה באזור.

הפופולריים