בעקבות הפרסום בכאן חדשות

סמוטריץ' פנה ליועמ"שית: "לפתוח בחקירה פלילית נגד עמותת סיוע 48 ומפלגת רע"ם"

סמוטריץ' ליועמ"שית: "לפתוח בחקירה נגד 'סיוע 48' ורע"ם"
במכתב כתב שר האוצר כי "החיבור של מפלגת רע"ם, התנועה האיסלאמית והחמאס הוא דבר שאנחנו מזהירים מפניו במשך שנים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנסור עבאס
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לאחר הפרסום בכאן חדשות: שר האוצר בצלאל סמוטריץ' פנה היום (שלישי) ליועמ"שית גלי בהרב מיארה וקרא לה לפתוח בחקירה פלילית נגד עמותת סיוע 48 ומפלגת רע"ם. במכתב כתב סמוטריץ' כי "החיבור של מפלגת רע"ם, התנועה האיסלאמית והחמאס הוא דבר שאנחנו מזהירים מפניו במשך שנים". 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

סמוטריץ' כאמור פנה ליועמ"שית וכתב לה כי "הידיעות על צינור הכספים העוברים לחמאס והקשר של עמותת סיוע 48 ומפלגת רע"ם, מפלגה בכנסת ישראל זו מציאות שלא ניתן לקבל. עוד כתב שר האוצר כי בעקבות הפרסום אני פונה אלייך ומבקש לפתוח בחקירה כנגד העמותה וכנגד מפלגת רע"ם. הדברים שפורסמו חמורים מאוד ואי אפשר לעבור עליהם לסדר היום".

 

סמוטריץ׳ סיכם: "לצערי בימים אלו של מלחמה באוייב הנאצי של חמאס אנו מבינים כי המעשה הזה הוא חמור במיוחד. אנו עדים לכך שישנם גורמים תומכי טרור שחודרים לכנסת ישראל וגרוע מכך חדרו גם לממשלת ישראל הקודמת ואף היו חלק מרכזי ודומיננטי באותה ממשלה של בנט-לפיד. הפרסומים האלה גם מעמידים באופן בעייתי במיוחד את החלטת בית המשפט העליון כשבניגוד לחוק איפשר את כניסת רע"ם לכנסת. כאמור ישנה חשיבות גדולה מאוד לחשיפת המידע ולבדיקה מעמיקה הן לפעולות העמותה המדוברת והן לפעולות מפלגת רע"מ בראשותו של מנסור עבאס. כעת על היועץ המשפטי לממשלה ועל גורמי אכיפת החוק לפתוח בחקירה ולנקוט הליכים כדי שארגונים ומפלגות במדינת ישראל לא יתמכו בחמאס".

בכאן חדשות פורסם אתמול כי עמותת "סיוע 48", הזרוע החברתית של התנועה האסלאמית - שמפלגת רע"ם היא הזרוע הפוליטית שלה - העבירה סכומי עתק לעמותת החמאס בטורקיה דרך שלבי. בשנת 2021 בלבד העבירה "סיוע 48" קרוב ל-400 אלף שקלים לעמותת "ח'יר אומה". על מעשים דומים הועמד לדין רמי חביבאלה אתמול על פי חוק המאבק בטרור. הוא הואשם במגע עם סוכן חוץ ובעבירת איסור פעולה ברכוש טרור על פי חוק המאבק בטרור. כעת ידוע כי תנועת האחות של מפלגת רע"ם ביצעה את אותן הפעולות.

לפני שנה פנה רשם העמותות ל"סיוע 48" וביקש הבהרות בנוגע להעברות כספיות בסך מיליוני שקלים לגופים מחוץ לישראל. העמותה הראשונה שרשם העמותות ביקש על אודותיה הבהרות היא עמותת "'ח'יר אומה' – אשר פעילותה בדרום טורקיה". רשם העמותות ביקש להבין כיצד העברות כספים אלו מקדמות את מטרות העמותה, הבהרות כי העברות אלה מתיישבות עם מנהל תקין ופירוט אמצעי פיקוח בהם נוקטת "סיוע 48" לשם פיקוח על השימוש בכספים המועברים ושל המטרות המקודמות באמצעותם.

מה שרשם העמותות לא ידע הוא כי שב"כ קבע כי העמותה הטורקית היא לא פחות מאשר עמותה השייכת לארגון הטרור הרצחני חמאס.

בשנת 2020 העמותה החמאסית פרסמה באתר האינטרנט שלה על פרויקט משותף במימון "סיוע 48" לחלוקת סיוע הומניטרי ולהקמת מתחם אוהלים לפליטים בגבול טורקיה-סוריה. באותה שנה הוזכר באתר "כל-אל-ערב" שיתוף פעולה נוסף בין "סיוע 48" לבין "ח'יר אומה" בלבנון.

ב-2017 התקיימה פעילות משותפת ל"ח'יר אומה" ו"סיוע 48" במסגרת חודש רמדאן לפליטים פלסטינים. באירוע השתתפו יו"ר "סיוע 48" ופעיל החמאס שלבי שמנהל את העמותה הטורקית. עוד ניתן למצוא לדוגמה מחנות קיץ שהפעילה עמותת "סיוע 48" יחד עם עמותת חמאס בשם "מחנה אלקודס".

בעבר חשף עיתונאי כאן חדשות קלמן ליבסקינד כי אנשי מפלגת רע"ם באמצעות "סיוע 48" שיתפו פעולה עם חמישה ארגוני טרור ברצועת עזה וביו"ש. גם עיתונאית כאן 11 אילה חסון פרסמה תחקיר על הקשר בין "סיוע 48" לחמאס.

תגובת "סיוע 48": "ההעברות נעשו בהתאם לחוק"

מעמותת "סיוע 48" נמסר בתגובה: "ככל הנראה העיתונות מחליטה להוציא עמותות מחוץ לחוק ללא ידיעת משרד הביטחון. ככל שידוע לנו, ועל פי בדיקות מתמידות שאנחנו מבצעים, עמותת "חיר אומה" איננה עמותה מוכרזת מטעם משרד הביטחון. ההעברות נעשו בהתאם לחוק ולכללים באישור הרשויות והבנק. העמותה פעלה וממשיכה לפעול אך ורק לטובת הנזקקים ולפי החוק. ממשיכים בהענשת רע"ם ובמי שקשור אליה בשל עמדותיה הפוליטיות".

הפופולריים