חשיפת כאן חדשות

לשכת נתניהו יוזמת: להעמיד לדין כתבים שיפרסמו ציטוטים מהקבינט

לשכת נתניהו דורשת: כתבי אישום נגד עיתונאים
על פי הפרסום בחדשות הערב בכאן 11, כתב יזכה "לחסינות" רק אם קיבל את אישור הצנזורה. במקביל, יוזם נתניהו להגביל את שיקול הדעת של הצנזורה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לשכת נתניהו יוזמת להעמיד לדין כתבים שיפרסמו ציטוטים מהקבינט. כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11.  

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

על פי הפרטים, לשכת ראש הממשלה דורשת לאסור על כתבים לפרסם כל פרט מהדיונים שנערכים בקבינט המדיני-ביטחוני. מנגד, כתב יזכה "לחסינות", רק אם קיבל את אישור הצנזורה לפרסום. עוד נחשף כי נתניהו יוזם גם את הגבלת שיקול הדעת של הצנזור.

היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, צפויה להתנגד להצעה בטענה שהעמדה לדין של עיתונאים, שמפרסמים כל הדלפה שהיא מישיבת הקבינט, אינה הפיתרון המשפטי ההולם, ויש לטפל משפטית במדליפים ולא במפרסמי ההדלפה. נקבעה ישיבה על העניין לימים הקרובים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו דרש בחודש נובמבר שנה שעברה לקדם חוק שיגביל את שיקול הדעת של הצנזורה הצבאית בזמן המלחמה, ויחייב אותה לאסור פרסומים באופן נרחב הרבה יותר מהמצב הקיים היום. לטענת נתניהו, הצנזורה הצבאית מאשרת פרסומים הפוגעים בביטחון המדינה והוא זועם על התנהלותה מאז תחילת הלחימה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה בדצמבר לרמטכ"ל וראשי מערכת הביטחון בבקשה שיפעלו נגד הצנזורה הצבאית. נתניהו זעם על הפרסום לפיו מנע מתקפת מנע נגד חיזבאללה, ואמר: "צריך לטפל בצנזורה. מאשרים ידיעות בחוסר אחריות".

מארגון העיתונאים והעיתונאיות נמסר בתגובה לפרסום בחדשות הערב כי "‏הצעת רה"מ לאפשר העמדה לדין של עיתונאים על פרסומים עיתונאיים לגיטימיים, היא תמרור אזהרה בוהק בדרך לפגיעה קשה בחופש העיתונות. בחסות המלחמה ותוך שימוש בשיקולי ביטחון לכאורה, מקדמת לשכת רה"מ הצעה אנטי-דמוקרטית שאין לה אח ורע במדינות דמוקרטיות ושתפגע אנושות בחופש העיתונות. אם רה"מ מרגיש שיש בעיית הדלפות, שיטפל נא בשותפי הסוד ולא בעיתונאים שעושים את עבודתם".

 

אבישי גרינצייג השתתף בהכנת הידיעה

הפופולריים