ביקור גנץ בוושינגטון

דיווח: פגישת גנץ עם סגנית נשיא ארה"ב תיערך בבית הלבן

דיווח: פגישת גנץ עם סגנית נשיא ארה"ב תיערך בבית הלבן
על פי הדיווח ב"ניו יורק טיימס", השניים ידונו בתכניות "היום שאחרי". מקור אמריקני: "האריס צפוייה להדגיש את הדחיפות שבהשגת עסקה לשחרור חטופים, והצורך בהגברת סיוע-הומניטרי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: רויטרס

פגישת סגנית נשיא ארצות הברית, קמלה האריס, וחבר קבינט המלחמה, השר בני גנץ, צפויה להיערך ביום שני בבית הלבן. כך דווח היום (ראשון) ב"ניו יורק טיימס". זאת, במסגרת ביקורו של גנץ בוושינגטון שיחל היום.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

על פי הדיווח, האריס צפויה לדון בפגישתם בדחיפות שבהשגת עסקה לשחרור החטופים, שתאפשר הפסקת אש זמנית, וכן בצורך בהגברה משמעותית של כניסת סיוע לעזה. כך לפי גורם רשמי בבית הלבן.

עוד על פי הגורם המצוטט, האריס צפויה להדגיש בפני גנץ כי על ישראל להפחית את מספר הנפגעים האזרחיים. "בכוונתה להביע את דאגתה לשלום יותר ממיליון פלסטיניים עקורים ברפיח, בשעה שישראל מתכננת לפרוס כוחות קרקעיים שם".

במהלך הפגישה, סגנית הנשיא מתכננת לשוב ולהדגיש את העמדה האמריקנית לפיה לישראל הזכות להגן על עצמה מול חמאס. השניים ידונו על פי הדיווח גם "בתוכניות לבנייתה מחדש של רצועת עזה אחרי המלחמה תחת שליטת הרשות הפלסטינית".

בעקבות העובדה שראש הממשלה נתניהו לא אישר לשר בני גנץ את הנסיעה לוושינגטון והיא לא תאושר בממשלה - שגרירות ארה"ב בוושינגטון הונחתה שלא לטפל בביקור גנץ, והשגריר הרצוג לא צפוי לקחת חלק בביקור.

כזכור, יושב ראש המחנה הממלכתי הודיע ביום שישי לנתניהו על כוונתו לטוס לסדרת פגישות בוושינגטון, ללא רשותו, וביקש לתאם מסרים. בתגובה, נזף בו ראש הממשלה: "יש רק ראש ממשלה אחד". עד אז נתניהו לא ידע על כוונתו של גנץ.

 

הפופולריים