פרסום ראשון

התנאי שהציב ראש הממשלה להתקדמות במו"מ - לא אושר בקבינט המלחמה

התנאי שהציב רה"מ להתקדמות במו"מ - לא אושר בקבינט המלחמה
נתניהו דרש לקבל רשימה של החטופים שנמצאים בחיים בתחילת השיחות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

התנאי שהציב ראש הממשלה בנימין נתניהו בכדי להתקדם במשא ומתן, קבלת רשימה של החטופים שנמצאים בחיים, לא אושר בידי קבינט המלחמה. כך פורסם היום (ראשון) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. מקורות בקבינט מתחו ביקורת על נתניהו ואמרו כי מדובר בדרישה שלא היה צריך להציב אותה בתחילת השיחות.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
> רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

בעסקה הקודמת לשחרור חטופים, סוכמה הרשימה לקראת סוף המשא ומתן. לפי גורם העוסק בשיחות: "מדובר בצעד מיותר שמקשה על קידום המשא ומתן". לפי אותו גורם, המכשולים העיקריים לקראת עסקה הם סירוב חמאס להעביר תשובה למתווה פריז, הסכמה על חזרת תושבים לצפון רצועת עזה וכמות הסיוע ההומניטרי שנכנס לרצועה.

מוקדם יותר דווח כי גורם ישראלי המעורה בפרטים אמר: "לא קיבלנו תשובה חלקית מחמאס, פשוט לא קיבלנו תשובה כלל. ראש ממשלת קטר הודיע לראש המוסד כי חמאס מסרב להעביר תשובה על מסגרת פריז - או להגיד אילו חטופים, שאמורים להשתחרר בשלב ההומניטרי, נמצאים בחיים".

בישראל מעריכים, לאור השיח עם המתווכות, כי חמאס עזה מעורב במשא ומתן לעסקת החטופים. כלומר, התשובות שמציגים אנשי חמאס חו"ל בפגישותיהם מבוססות גם על עמדת חמאס עזה. בישראל אף תוהים אם חמאס לא רוצה להעביר רשימת חטופים, בגלל אינטרס לתבערה בחודש רמדאן - או שאין ביכולתו לגבש רשימה כזו.

 

הפופולריים