פרסום ראשון

פרסום ראשון: המסרון של מזכיר הממשלה ליועצת של גנץ ביום שישי

המסרון של מזכיר הממשלה ליועצת של גנץ ביום שישי
בלשכת גנץ ניסו להשיג במשך שעות את תשובת נתניהו • בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה", מתחה השרה רגב ביקורת על הביקור בארצות הברית: "זו חתרנות, עושה צחוק מעצמו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פלאש 90
צילום: פלאש 90

פרסום ראשון: מזכיר הממשלה יוסי פוקס, שלח ביום שישי מסרון ליועצת של השר בני גנץ ובו כתב לה מסר ולפיו "טיסת השר גנץ מאושרת, בכפוף לאישור ראש הממשלה". כך פורסם הבוקר (שני) בתוכנית הבוקר הזה עם אריה גולן. המסרון הגיע לבקשת אנשי גנץ, שניסו מספר שעות להשיג את אישור נתניהו לטיסה וביקשו מהחשבות במשרד ראש הממשלה, לקדם את הזמנת כרטיסי הטיסה עבור גנץ ואנשיו. בעקבות הודעת מזכיר הממשלה, החלו אנשי המשרד לקדם את הנסיעה ולטפל בה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

אלא שמספר שעות לאחר מכן, נתניהו שוחח עם גנץ ואמר לו שהוא אוסר עליו לטוס לארצות הברית ושלא יאשר את טיסתו כמקובל לפני נהלי הממשלה. נתניהו גם סירב לשתף פעולה עם "מסרים" לקראת הפגישות שיקיים גנץ בוושינגטון. בסביבת גנץ הבהירו אתמול שהטיסה אושרה על ידי צוות לשכת ראש הממשלה, שטיפל בהזמנת הכרטיסים ורק לאחר מכן הודיע נתניהו לשר גנץ על כך שהטיסה אינה מאושרת.

"ביקור גנץ בוושינגטון זו חתרנות, עושה מעצמו צחוק"

בתוך כך, שרת התחבורה מירי רגב, התראיינה הבוקר (שני) לתוכנית הבוקר הזה של אריה גולן, בכאן רשת ב. בריאיון, מתחה ביקורת נגד ביקורו של השר בני גנץ בוושינגטון, שלא בהסכמת ראש הממשלה בנימין נתניהו. זאת לאחר שבסביבת גנץ טענו שלשכת נתניהו אישרה את נסיעתו, ורק מאוחר יותר בשיחה ביניהם, נתניהו חזר בו וטען שהוא מתנגד נחרצות לנסיעה ולפגישות. 

האזינו לריאיון המלא

"זו סוג של חתרנות", אמרה רגב. "בני גנץ נסע לנסיעה פרטית לארצות הברית, הוא לא קיבל את אישורו של ראש הממשלה כמתחייב, הוא עושה צחוק מעצמו. הוא מגיע לארה"ב עם איזה מסר? הוא נוסע לשם ומדבר בשם עצמו, הוא לא יכול לקבל החלטות", גרסה השרה בריאיון. לדבריה, גם מצד האמריקנים מדובר בטעות, שהזמינו את השר במנותק מראש הממשלה. 

רגב נשאלה גם האם לשיטתה, על ראש הממשלה לפטר את גנץ בעקבות הביקור וזו השיבה בשלילה. עוד התייחסה רגב להצהרתו של שר הביטחון, יואב גלנט, בשבוע שעבר, בעניין חוק הגיוס: "אני מקווה שגלנט מבין שאמירות שמערערות את הממשלה - אין להן מקום. אמירות כאלו נותנות מתנה לחמאס ולנסראללה". 

היום צפוי לנחות השר בוושינגטון, לקראת סבב פגישות מדיניות עם גורמי ממשל אמריקנים. בתום ביקורו בארצות הברית, ימריא השר ללונדון, שם ייפגש עם שר החוץ הבריטי דיוויד קמרון ועוד בכירים נוספים. ביקורו של גנץ עורר סערה לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו זעם על נסיעתו של השר, סירב לתאם עימו מסרים וטען שהנסיעה עצמה בניגוד לנהלי ממשלה. 

הפופולריים