חשיפת כאן חדשות

הון, שלטון, עיתון - גרסת ש"ס: כך בכירי ביטאון המפלגה הגיבו לבדיקה הפלילית

הון, שלטון, עיתון: בכירי ביטאון ש"ס על הבדיקה הפלילית
בדיקה פלילית נפתחה נגד השר חיים ביטון בעקבות מימון פרטי של עיתון המפלגה מכספי המיסים. בכירי העיתון כשנשאלו על חשיפת כאן חדשות: "לא מכיר את הסיפור; איך זה קשור אליי?"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בכירי ביטאון ש"ס, עיתון "הדרך", הגיבו היום (שני) לראשונה בשיחה עם כאן חדשות על חשיפת המערכת - לפיה רשת "מעיין החינוך התורני" של ש"ס, שמתוקצבת על ידי המדינה, התחייבה בבית המשפט לממן את חובות העיתון המפלגתי הפרטי. הבכירים נשאלו מדוע רשת מעין החינוך התורני משלמת לעובדות של עיתון "הדרך".

יוסף חיים כלף, מנכ"ל "הדרך", אמר בשיחה עם כאן חדשות: "זה לא היה בזמן שהייתי המנכ"ל, אני לא יודע לענות על הכל. תעבירו לי בכתב את השאלות שלכם".

אברהם דב גרינבוים, עורך העיתון, השיב: "לא מכיר את הסיפור. לא מכיר. יודע שיש איזה דין ודברים. זה לעוס כבר, סיפור ישן. אני עוסק בעריכה אני לא קשור לענייני מנהלה". כשנשאל אם אין לו קשר לענייני תשלום לעובדים ענה: "עורך, עורך, עורך, עורך - עורך תכנים".

יצחק קקון, מנהל בעיתון "הדרך", תהה: "איך זה קשור אלי?". הוא הוסיף: "אני שוב אומר, אני לא קשור לזה. אני לא יודע מה אתם רוצים. אם אתם רוצים תכתבו לי, אני אבדוק. עד עכשיו אני לא מבין מה אתם רוצים. אין לי מה להמשיך לדבר כשאני לא מבין מה מדובר". לבסוף החליט לסיים את השיחה.

על פי חשיפת כאן חדשות, רשת "מעיין החינוך התורני" העסיקה עובדת של הרשת על שעות המשרה שלה שמשולמת על ידי המדינה, בעריכת מוסף הילדים של עיתון "הדרך" המפלגתי. 

היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה אישרה לפתוח בבדיקה פלילית, שייתכן כי כבר נמצאת בעיצומה, נגד השר במשרד החינוך חיים ביטון מש"ס. כך פורסם אתמול בחדשות הערב בכאן 11.

ביטון שימש בתפקידו הקודם מנכ"ל רשת מעיין החינוך התורני של ש"ס. החשדות נגדו עוסקים במימון של עיתון "הדרך", עיתון מפלגתי של ש״ס הנמצא בידיים פרטיות, באמצעות רשת מעיין החינוך התורני של ש"ס שהוא גוף ציבורי הממומן בכספי מיסים. הרשת הציעה לשלם מאות אלפי שקלים כדי למנוע חשיפת מסמכים הקושרים אותה למימון העיתון.

המימון נעשה על פי החשד בכמה דרכים, הן באמצעות משכורת של עובדת ברשת שנוצלה בפועל לעריכת העיתון המפלגתי וגם באמצעות עסקה סיבובית דרך בית דפוס שנותן שירות לרשת מעיין החינוך התורני.

היועצת המשפטית לממשלה מסרה בתגובה: "איננו מתייחסים לשאלת קיומן של פעולות חקירה. אין באמור לאשר או להכחיש קיומן של כאלה". מטעמו של השר חיים ביטון סירב להגיב אך הודיע שבכוונתו להגיש תביעה לאחר פרסום הכתבה.

הפופולריים