עיתון יתד נאמן החרדי: "שוויון בנטל הוא דיבור סרק ושקר"

עיתון יתד נאמן החרדי: "שוויון בנטל הוא דיבור סרק ושקר"
המערכת המשתייכת למפלגת דגל התורה פרסמה מאמר על חוק הגיוס החדש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גיוס חרדים, תל השומר
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

העיתון הליטאי חרדי "יתד נאמן", המשתייך למפלגת דגל התורה, פרסם הבוקר (שלישי) מאמר מערכת הנושא חוק הגיוס והשוויון בנטל. במאמר נכתב "הדיבורים שלהם על כביכול שוויון בנטל הם דיבורי סרק ושקר. אם הציבור החילוני לקח על עצמו, למראית עין, את תפקיד שימור העם הישראלי - הציבור החרדי לקח על עצמו את תפקיד שימור העם היהודי, שזה התפקיד הכי חשוב הכי קיומי, להיות או לא להיות. לדאבון לב, בעניין הזה, אין שוויון בנטל, כי רוב מוחלט של הציבור הישראלי אינו לומד תורה ואינו חי באורחותיה".

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

מאמר המערכת התייחס גם לחוק הגיוס שעל הפרק וכתב: "החוק הצפוי להיות מונח, או לא, כמו גם ההסתה שסביבו, ממחישים עד כמה תהום גדולה רובצת בינינו. החילוני אינו מבין כלל מהי תורה והוא מציע מתווים שאין להם היתכנות. תורה איננה רק חכמה, לימודה אינו לצורך מקצוע. תלמודה אינו רק לעילויים וכשרוניים בלבד".

"לימוד תורה לא נועד לספק 'כלי קודש', בהתאם לצורכי הקהילה. הוא אינו מיועד להכשיר מועמדים למשרות שיכולות לספק פרנסה. תורה היא אפילו לא רק ספר חוקים והנהגות. לימוד תורה הוא מטרה בפני עצמה. לשמה. המטרה היא עצם הלימוד. הלימוד הוא הערך. לא הידע, לא התוצאה. עצם הלימוד הוא 'חיינו ואורך ימינו'. התורה היא החיים עצמם. לנתק בני ישיבה מהגמרא והסטנדר, זה כמו לנתק מונשם מבלון החמצן שלו. איך יגיב הציבור החרדי? בדיוק כמו אדם שמבקשים לנתק אותו מהבלון", כלשון המאמר.

מאמר המערכת
הפופולריים