תיעוד

דיווח: 5 פלסטינים נהרגו מפגיעת חבילות הסיוע שהוצנחו בעזה

דיווח: 5 פלסטינים נהרגו מפגיעת חבילות שהוצנחו בעזה
הנשיא ביידן הכריז כי יוקם מזח "זמני" בחופי עזה לקליטת סיוע הומניטרי • תנועת צו 9: "מביעים צער על מותם של האזרחים. יש דרך אחת שיכולה לדאוג להגעה של הסיוע ההומניטרי לרצועת עזה והיא שחרורם של כלל החטופים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הצנחת סיוע לעזה
צילום: .

צבא ארה"ב הכחיש הלילה (שבת) את הדיווחים כי סיוע שהצניח גרם למותם של 5 מתושבי רצועת עזה. בהודעה של פיקוד המרכז של הצבא האמריקני נכתב: "אנחנו מכירים את הדיווחים על האירוע. זה לא קרה בעקבות הצנחה שלנו".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו אתמול על חמישה הרוגים שנפגעו כתוצאה מנפילת סיוע אווירי שהוצנח לעזה, באזור מערב העיר עזה. כמה שעות לפני האירוע, נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן הכריז על הקמת מזח "זמני" בחופי עזה לקליטת סיוע הומניטרי. ביידן הצהיר זאת בנאום שנשא מול הקונגרס על מצב האומה, והוסיף כי ארצות הברית לא תנוח - "עד החזרת כל החטופים" למשפחותיהם.

תנועת צו 9, שמפגינה נגד הכנסת הסיוע ההומניטרי עד להשבת כל החטופים, מסרה בתגובה: "מביעים צער על מותם של האזרחים. יש דרך אחת שיכולה לדאוג להגעה של הסיוע ההומניטרי לרצועת עזה והיא שחרורם של כלל החטופים. הילדים והילדות שנאנקים כבר למעלה מ-150 יום בשבי החמאס מוכרחים לשוב הביתה כמה שיותר מהר בריאים ושלמים. זאת לצד שינוי צורת החלוקה באופן שתגיע לאזרחים ולא תשמש אספקה לחמאס".

ח"כ אביגדור ליברמן הוסיף כי "'הסיוע ההומניטרי' נכנס לרצועת עזה בכמות גדולה יותר באופן משמעותי, בהשוואה לסיוע שנכנס לפני המלחמה. האיראנים הקימו בתי תמחוי בעזה, הירדנים, המצרים ומדינות נוספות מנחיתות סיוע מהאוויר, ארה״ב הודיעה על הקמת רציף ימי והממשלה הרופסת ממשיכה לספק לרצועה מים ודלקים. איבדנו את כל קלפי המיקוח והמנופים, בכדי שנוכל ללחוץ על חמאס לשחרר חטופים. ובקיצור, במקום 'ניצחון מוחלט', קיבלנו ביזיון מוחלט".

הפופולריים