לאחר חשיפת כאן חדשות

טורקיה תגביל ייצוא מוצרים לישראל עד הכרזה על הפסקת אש

טורקיה תגביל ייצוא מוצרים לישראל עד הכרזה על הפסקת אש
שר החוץ כ"ץ ענה לחרם הייצוא הטורקי: "נגביל קניית מוצרים מטורקיה, נפנה למדינות שיעצרו את השקעות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ייבוא, נתב"ג
צילום: יעקב נעמי, פלאש 90

טורקיה הטילה הגבלות על ייצוא מוצרים לישראל עד אשר תוכרז הפסקת אש בעזה. בהודעה שיצאה הבוקר (שלישי) ממשרד המסחר הטורקי נכתב כי ההגבלות ייכנסו היום לתוקף, והן כוללות מוצרים מ-54 קטגוריות שונות, לדוגמה: מוצרי מתכת, ציוד בניין ומכונות.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

הודעת משרד המסחר הטורקי מגיעה בעקבות הודעת שר החוץ אתמול, שהביע זעם על דחיית בקשתה של טורקיה על ידי ישראל להשתתף במבצע הצנחות הסיוע ההומניטרי לרצועת עזה - שפורסם בחודש שעבר בכאן חדשות. בעקבות המהלך איים השר הטורקי בנקיטת צעדים נגד ישראל.

שר החוץ ישראל כ"ץ הגיב להודעה: "ארדואן שוב מקריב את האינטרסים הכלכליים של תושבי טורקיה למען תמיכתו בחמאס - נגיב בהתאם ונכין רשימה מורחבת של מוצרים נוספים שישראל תמנע מטורקיה לייצא". כ"ץ הורה לאגף הכלכלה במשרד החוץ, להכין רשימה של מוצרים שישראל תמנע מטורקיה לייצא לישראל.

בהודעת משרד החוץ נכתב שטורקיה מפרה באופן חד צדדי את הסכמי הסחר עם ישראל, וישראל תנקוט נגדה בכל הצעדים המתבקשים. בנוסף, ישראל תפנה למדינות וארגונים פרו-ישראלים בארצות הברית לעצור השקעות בטורקיה ולמנוע ייבוא מוצרים מטורקיה, ולידידיה בקונגרס האמריקאי לבחון הפרה טורקית של חוקי החרם נגד ישראל ולהטיל עליה סנקציות בהתאם.

הפופולריים