הכדור במגרש של נתניהו: "ניתן לסגור את אל-ג'זירה תוך ימים"

הכדור אצל נתניהו: "ניתן לסגור את אל-ג'זירה תוך ימים"
לאחר שעבר החוק המאפשר סגירת ערוץ שידורים זר שמסית ופוגע בביטחון המדינה, חוות דעת ביטחונית קובעת כי ניתן לסגור את פעילות הערוץ העוין בישראל. רה"מ יכול להעלות כעת את הנושא בקבינט
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יונתן זינדל, פלאש 90
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חוות דעת ביטחונית מאפשרת לקבינט לסגור את פעילות ערוץ אל-ג'זירה בישראל כבר בימים הקרובים - כך פורסם הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. זאת, לאחר שעבר לאחרונה החוק המאפשר סגירת ערוץ שידורים זר שמסית ופוגע בביטחון המדינה.

הכדור נמצא כעת במגרש של ראש הממשלה נתניהו. אחרי שעיכב את הסגירה בחצי השנה האחרונה, הוא יכול כעת להעלות את הנושא בישיבת הקבינט.

 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

החוק, שכונה "חוק אל-ג'זירה" עבר בשבוע שעבר בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת. 71 מחברי הכנסת הצביעו בעד הצעת החוק, ועשרה הצביעו נגדה. החוק קובע כי שר התקשורת, בהסכמת ראש הממשלה, רשאי להורות על הפסקת שידורים של ערוץ זר המשדר בישראל ופוגע באופן ממשי בביטחון המדינה.

עוד רשאי השר להורות על סגירת משרדי הערוץ, מתן הוראה להסרת אתר האינטרנט של הערוץ ותפיסת מכשיר המשמש לאספקת תכני הערוץ הזר. הבית הלבן מסר בתגובה לאישור החוק: "אם הדיווחים נכונים, זה מדאיג מאוד שישראל מתכננת לסגור את אל ג'זירה".

נתניהו מסר אחרי ההצבעה כי "אל-ג'זירה פגעו בביטחון ישראל, השתתפו באופן פעיל בטבח 7 באוקטובר, והסיתו נגד חיילי צה"ל. הגיע הזמן לסלק את השופר של החמאס מהמדינה שלנו". עוד אמר נתניהו כי בכוונתו "לפעול מיידית בהתאם לחוק החדש כדי לעצור את פעילות הערוץ". 

באל ג'זירה פיגוע הוא "פעולה איכותית"? החוק שלא הלך מספיק רחוק:

הפופולריים