האיום מטהראן

ביידן מזהיר את איראן מלתקוף בישראל: "Don't!"

ביידן מזהיר את איראן מלתקוף בישראל: "Don't!"
הנשיא האמריקני נשאל מתי הוא חושב שתתבצע התקיפה והשיב: "מעריך שבקרוב". ביידן הוסיף: "אנחנו מחויבים להגנתה של ישראל ונתמוך בה. איראן לא תצליח"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
AP Photo/Alex Brandon
צילום: AP Photo/Alex Brandon

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן הזהיר הערב (שישי) את איראן שלא לתקוף בישראל. כשנשאל מתי הוא מעריך שתתבצע התקיפה השיב: "אני לא רוצה להיכנס לספקולציות, אבל אני מעריך שבקרוב". לאחר מכן נשאל הנשיא מהו המסר שהוא רוצה להעביר לאיראן והשיב: "אל תעשו זאת".

"אנחנו מחויבים להגנתה של ישראל, נתמוך בה ונעזור להגן עליה. איראן לא תצליח", הוסיף ביידן. 

מוקדם יותר היום אמר הרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי בסיום הערכת מצב על מוכנות צה"ל כי "צה"ל ערוך חזק מאוד בהתקפה ובהגנה מול כל איום". זאת, ברקע האיומים מאיראן על תגובה לחיסול בכירי משמרות המהפכה בדמשק. בהערכת המצב השתתפו גם סגנו של הלוי, ראש אגף המבצעים, ראש אגף המודיעין, מפקד חיל האוויר, מפקד פיקוד העורף ובכירים נוספים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

"אנחנו במלחמה ומצויים במוכנות גבוהה מזה כחצי שנה", המשיך הרמטכ"ל. "צה"ל ממשיך לעקוב בדריכות אחר הנעשה באיראן ובזירות השונות, תוך היערכות מתמדת להתמודדות עם איומים קיימים ופוטנציאליים בתיאום עם צבא ארצות הברית. כוחותינו ערוכים ומוכנים בכל עת ומול כל תרחיש", סיכם.

היום נפגש שר הביטחון יואב גלנט עם מפקד פיקוד המרכז של צבא ארצות הברית. בתום הפגישה אמר גלנט: "אנחנו ערוכים בהגנה, גם על הקרקע וגם באוויר, בשיתופי פעולה הדוקים עם שכנות וידידות על מנת לפגוע פגיעה בישראל, ואנו נדע כיצד להגיב".

ישראל שבה ומבהירה כי מתקפה איראנית ישירה בשטחה תחייב תגובה הולמת. דברים אלו נאמרו אמש על ידי שר הביטחון גלנט למקבילו האמריקני לויד אוסטין. בתוך כך, נמשך מסע הלחצים הדיפלומטי על איראן מצד מדינות מערביות כדי את טהראן מלתקוף את ישראל. ואולם – ממשל ביידן צופה שאיראן תתקוף את ישראל, אך לא בהיקף שיגרור את האמריקנים למלחמה.

הפופולריים