כאן רשת ב

השר שיקלי: ביידן נתון ללחצים שמזיקים ליחסים, הייתי בוחר ברפובליקנים

שיקלי: ביידן תחת לחצים שמזיקים, הייתי בוחר ברפובליקנים
שר התפוצות על ההפגנות באוניברסיטת קולומביה בארה"ב: "יש המון כסף קטרי שהגיע בעשורים האחרונים לקמפוסים האלה" | האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ו ביידן
צילום: אריה לייב אברהמס, פלאש 90

שר התפוצות והמאבק באנטישמיות עמיחי שיקלי אמר הבוקר (רביעי) בריאיון לכאן רשת ב כי אמירותיו הרפות של הנשיא האמריקני ג'ו ביידן נגד ההפגנות האנטישמיות בקמפוסים ברחבי ארצות הברית והגבלת פעולת ישראל ברפיח מושפעות מאנשי ה"סקווד" כמו ראשידה טלייב. "הוא כן ידיד של ישראל, אבל הוא נתון ללחצים מאוד כבדים שפועלים עליו, שמשפיעים ומייצרים נזק אמיתי ביחסים בין המדינות", אמר בתוכנית "הבוקר הזה".

האזינו לריאיון עם השר עמיחי שיקלי

לדבריו, נעשות פעולות כדי להבין מאיפה מגיע הכסף כדי להצר את הצעדים האלה. "מעבר לארגונים, יש המון כסף קטרי שהגיע בעשורים האחרונים לקמפוסים האלה, בדגש על פקולטות למדעי הרוח", אמר. "אני לא יודע אם אנחנו יכולים כמשרד התפוצות להעלים את התופעה לחלוטין. זה חלק מאקוסיסטם אידיאולוגי של 'תרבות ה-Woke', שמחלקת את העולם למדכאים ומדוכאים. ישראל והאדם הלבן הם המדכאים, והפלסטינים הם הכי מדוכאים". מה שכן, הוא הוסיף, "אנחנו צריכים לתת מענה לסטודנטים שלנו גם בהיבטים של חוסן נפשי וכל פעילות שיכולה לסייע להם - גם לאפשר להם להגיע ללמוד בארץ וגם לצאת אחרי הארגונים שהם מחוללי האנטישמיות והדה-לגיטימציה".

"אם אתה מסתכל באסטרטגיה של ביידן במה שקרה באפגניסטן, באוקראינה ובמזרח התיכון - הוא אמר 'דונט' לחיזבאללה ולאיראן בתחילת המלחמה וראינו את התוצאה", המשיך השר. "אני לא חושב שארצות הברית תחת הנהגתו מקרינה עוצמה. זה פוגע גם במדינת ישראל וגם בהרבה מדינות אחרות". לבסוף הוסיף כי אם הוא היה אזרח אמריקני עם זכות הצבעה - הוא היה בוחר בטראמפ וברפובליקנים.

הפופולריים