5 שנים אחרי שנפתח התיק

פרקליט המדינה החליט להגיש כתב אישום נגד יועצי נתניהו

פרקליט המדינה החליט להגיש כתב אישום נגד יועצי נתניהו
גם המשנה לפרקליט, ליאת בן ארי, תומכת בהגשת כתב אישום נגד יונתן אוריך ועופר גולן בגין הטרדת עד המדינה שלמה פילבר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יונתן זינדל ואבשלום ששוני, פלאש90
צילום: יונתן זינדל ואבשלום ששוני, פלאש90

פרקליט המדינה עמית איסמן מתכוון להגיש כתב אישום נגד יועציו הקרובים של ראש הממשלה נתניהו, יונתן אוריך ועפר גולן בחשד להטרדת עד המדינה שלמה פילבר, חמש שנים לאחר שנפתח התיק. כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

המשנה לפרקליט המדינה ליאת בן ארי תומכת בהגשה, בעוד הפרקליט המלווה חיים ויסמונסקי סבר שיש לסגור את התיק. איסמן העביר את התיק לחוות דעת נוספות של ניסים מירום פרקליט בכיר בפרקליטות מחוז תל אביב.

על פי החשד, באוגוסט 2019, במסגרת תפקידיהם במטה הבחירות של מפלגת הליכוד, יועצי ראש הממשלה תכננו להטריד לכאורה את פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, ופעלו לשלוח ניידת עם רמקול מול ביתו, שבו הושמעה ההקלטה הבאה: "מומו תהיה גבר צא תגיד את האמת, מומו פילבר מה הם עשו לך ששיקרת נגד ראש הממשלה? מה הבטיחו לך מומו? השמאל משתמש בך כדי להפיל את הליכוד. מומו תשמע בעצמך מה אתה אמרת לפני שהמשטרה לחצה עליך". סרטון של האירוע אף הופץ ברשתות החברתיות.

ההליכים בחקירת האירוע התמקדו בטענות לאי חוקיות החיפושים בטלפונים הניידים של היועצים שנחקרו וכן בשאלת השלכותיה של אי החוקיות הזו בכל הנוגע לבקשות המשטרה להוציא צווי חדירה מאוחרים לטלפונים הניידים של החשודים. לבסוף, בית המשפט העליון התיר את ביצוע החיפושים בטלפונים הניידים שלהם.

הפופולריים