סאליבן על תקיפת משאיות הסיוע לעזה: "שערוריה שאין כדוגמתה, נטפל בזה"

סאליבן על תקיפת משאיות הסיוע: "שערוריה שאין כדוגמתה"
לדברי יועצו של ביידן לביטחון לאומי, "התגלו קשיים בהכנסת סיוע מאז שישראל השתלטה על מעבר רפיח, וזה נושא שמדאיג אותנו. זה מצב קריטי ודחוף"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: רויטרס

יועצו של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן לביטחון לאומי, ג'ייק סאליבן, התייחס הערב (שני) לתקיפת משאיות הסיוע לעזה על ידי מפגינים ואמר כי מדובר ב"בשערוריה שאין כדוגמתה". לדבריו, "אנו בודקים שימוש בכלים שלנו לטפל בכך, וגם מדברים על הנושא עם ממשלת ישראל". 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

מדובר במשאיות סיוע הומניטרי המיועדות לתושבי רצועת עזה, שנכנסו מירדן לישראל והותקפו על ידי כמה מהמוחים בהפגנת עמותת "צו 9" באזור מחסום תרקומיא שליד חברון. סאליבן הוסיף: "ראינו קשיים בהכנסת סיוע מאז שישראל השתלטה על מעבר רפיח, וזה נושא שמדאיג אותנו. זה מצב קריטי ודחוף, וחייבים לפתוח את המעברים".

מ"צו 9" נמסר: "עם הכאב והכעס שהצטברו בעם כולו מול המכונה המשומנת האדירה שהוקמה כאן בשקט כדי להבריח משאיות מבלי שאזרחי ישראל ידעו על כך דבר, בוצעו היום מעשים שאינם עולים בקנה אחת עם ערכי התנועה שלנו".

בדבריו הערב אמר סאליבן גם כי "ארצות הברית אינה סבורה שמה שקורה בעזה הוא רצח עם". בנושא האיום על עצירת משלוחי הנשק האמריקני לישראל אמר: "ארצות הברית משגרת כמויות עצומות של סיוע צבאי לישראל. אנו מוסיפים לשגר סיוע צבאי ונדאג לכך שכל מה שאושר בחוק הסיוע יועבר. עיכבנו משלוח של פצצות כבדות כי אנו עדיין סבורים שזו תהיה טעות לפלוש לרפיח". לדבריו, "הנשיא ביידן הבהיר כי לא יספק ציוד מסוים אם תהיה פלישה לרפיח, אבל זה טרם קרה". 

הפופולריים