חשש בישראל: ארצות הברית לא תטיל וטו אם בהאג ידרשו את סיום המלחמה

חשש בישראל: ארה"ב לא תטיל וטו על החלטת בית הדין בהאג
בכירים ישראלים אמרו לכאן חדשות כי הקבינט דן בהשלכות האפשריות של הדיון בבית הדין לצדק, וכי בישראל גובר החשש מהחלטה אמריקנית כזו, במיוחד אם תורחב הפעילות ברפיח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן, הנשיא ג'ו ביידן וסגנית הנשיא קמלה האריס
צילום: אי-פי

בישראל חוששים כי ארצות הברית לא צפויה להטיל וטו במקרה שבו בית הדין הבין לאומי לצדק יקבל את תביעת דרום אפריקה לסיום המלחמה בעזה - כך פורסם הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. 

בכירים ישראלים אמרו לכאן חדשות כי הקבינט דן בהשלכות האפשריות של הדיון בבית הדין בהאג, וכי בישראל גובר החשש מהחלטה כזו, במיוחד אם תורחב הפעילות ברפיח. בתוך כך, הקבינט ידון הערב באפשרות להרחבת הפעולה בעיר הדרומית על רקע ההתנגדות של ארצות הברית ושל מצרים.

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

7.10.360: פרויקט הנצחה דיגיטלי לאירועי 7 באוקטובר

עוד פורסם הערב במהדורה כי בעקבות לחץ אמריקני לא הצטרפה מצרים להליך של דרום אפריקה נגד ישראל בבית הדין. לפי גורמים מדיניים, מצרים נמנעה מנקיטת צעדים מהותיים בנושא בשל הלחץ שהפעילה ארצות הברית, והסתפקה בהצהרה על תמיכה בתהליך.

 

מוקדם יותר היום החל שלב הטיעונים של דרום אפריקה בתביעתה נגד ישראל בטענה לביצוע רצח עם בבית הדין בהאג. ישראל צפויה להציג את טיעוניה מחר בבוקר. מסתמן כי בישראל ייתקפו את המהלך החריג של בית הדין, שדן באפשרות להוציא צו נגד ישראל, יטענו כי מדובר בפגיעה בזכות של ישראל להגן על עצמה, ויגידו כי אין קשר בין התביעה שהוגשה בטענות לרצח עם ובין החלטות שנוגעות לניהול לחימה. 

הפופולריים