הציטוטים מהקבינט

נתניהו הטיח בצוות המו"מ האשמות; שרי הקבינט: "הוא לא מעוניין בעסקה"

עימות חריף בקבינט: נתניהו הטיח האשמות בצוות המו"מ
לפי מקורות המעורים בתוכן הדיון, צוות המשא ומתן הציג לקבינט המלחמה תוכניות ויוזמות להנעתו מחדש - אלא שאלו נדחו על ידי ראש הממשלה. שרי קבינט המלחמה סבורים: רק לחץ יכפיף אותו לעסקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: יוסי זליגר ויונתן סינדל, פלאש 90

עימות קשה התקיים אמש בקבינט המלחמה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו וחלק משרי הקבינט סביב סוגיית המשא ומתן לשחרור החטופים. כך פורסם הערב (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. לפי מקורות המעורים בתוכן הדיון, צוות המשא ומתן הציג לקבינט המלחמה כמה תוכניות ויוזמות להנעתו מחדש - אלא שאלו נדחו על ידי ראש הממשלה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

> רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

7.10.360: פרויקט הנצחה דיגיטלי בזירות הטבח ב-7 באוקטובר

נתניהו סבר שהתוכניות שהציג הצוות יובילו בהכרח לסיום המלחמה, והטיח בצוות: "אתם לא יודעים לנהל משא ומתן. כל התוכניות האלו יביאו לסיום המלחמה. ניסינו והלכנו כברת דרך. חמאס דחה הכול". אחרי הדברים האלה התפתח ויכוח סוער בין חלק מהמשתתפים.

שר בקבינט המלחמה טען: "אחרי הדיון אתמול התחדדה ההבנה שנתניהו לא רוצה עסקה. הדבר היחיד שיכול לגרום לו לשנות את דעתו הוא לחץ של כולם בקבינט שיכופף אותו". אנשים שהיו בדיון העידו: "ראינו את הייאוש בעיניים של ניצן אלון והעוזר הבכיר שלו אחרי הדיון. הם כנראה הבינו סופית שלא תהיה עסקה".


בסביבת נתניהו דוחים את הטענות נגדו שנשמעו בקבינט ואומרים שראש הממשלה ביקש הצעות אחרות. מלשכתו נמסר: "הדברים אינם נכונים. ראש הממשלה נתניהו פועל סביב השעון להביא לשחרור כל חטופינו".

אמש דווח בחדשות הערב בכאן 11 על חילוקי הדעות בתוך קבינט המלחמה ובתוך הצוות המקצועי למשא ומתן בנוגע לאסטרטגיה לקידום המגעים לשחרור חטופים. בעוד צד אחד בקבינט טען כי יש להמשיך את המלחמה ושרק כך ניתן להביא לשחרור החטופים, צד אחר בקבינט, סבור כי יש למקסם את הלחץ הצבאי המופעל ולחתור לעסקה לשחרור חטופים בהקדם. גם בתוך הצוות המקצועי יש חילוקי דעות בסוגיה.

הפופולריים